Не съм чувал за такова ограничение, даже няма как да има.
Чл. 5. (1) Който извърши или допусне извършването на нарушение на чл. 3, се наказва с глоба в размер 25 на сто от общия размер на направеното плащане - ако е физическо лице, или с имуществена санкция в размер 50 на сто от общия размер на направеното плащане - ако е юридическо лице.

Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:

Езиково погледнато "плащане" прави този, който купува и дава парите (плаща), а други "получава", ама едва ли това ми тълкуване ще издържи при необходимост :)


И на мен ми се струва, че осчетоводяването на плащането е стандартното, само дето вместо по сметката на изпълнителя превеждате по сметката на НАП, на базата на съответната документация. Но не съм съвсем сигурен, да не би да трябва да се превърти от 4010 по някоя друга сметка за задължения към бюджета?!? Но пък вашето задължение реално не е към бюджета, а към изпълнителя.

Само от любопитство - ако това плащане е по обществена поръчка, както си мисля, подаващите оферти не са ли подписали декларации за липса на задължения?

Не следва.
Ако никоя от страните не желае промени не правите съвсем нищо, продължава да си работи. Просто служителят ще си подаде документите в НОИ, евентуално може да потрябва да му издадете УП2 и/или УП3. Ако работи при вас след 1997 г. и в персоналния регистър (регистъра на осигурените лица) всичко е наред може да декларира, че желае да се ползват данните от там и УП-та не са нужни. Може да си вземе ПИК от НОИ и да проверите заедно и прецените.

Обезщетения (за неползван отпуск; брой заплати при пенсиониране, неспазено предизвестие и други, ако има) се дължи при прекратяване на ТД някога в бъдещето.
Ако и двете фирми зачитат по пет години стаж и посочените заплати са за по 4 часа - като Евето.
За имането на право ще каже ръководителят, евентуално съобразено с вътрешните правила, ако има такива.
За плащането по време на неплатен отпуск не би трябвало да има проблеми.
Има ли някакво нормативно задължение да имате договор?
8 - 0, 7 - 1, 6 - 2

Ако по основния договор е на 8 часа, по допълнителния не се заплаща стаж (0).
Ако по основния договор е на 7 часа, по допълнителния се заплаща стаж за 1 час.
Ако по основния договор е на 6 часа, по допълнителния се заплаща стаж за 2 часа.
и т.н.

НСОРЗ чл. 12 (8) Допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит се заплаща за действително отработено време в рамките на съответната месечна продължителност на работното време само по основното трудово правоотношение, а при непълно работно време - по всеки отделен трудов договор, до допълването им до съответната месечна продължителност на работното време.

Иначе да, на база на основната РЗ е.
1. Теоретично трябва да ги дадете за рециклиране / на вторични суровини.
2. Е, като няма - няма :) Но е добре да има някакви документи, дори и подписани само от собственика.
Вторият работодател не попълва ТК. Също така не плаща за стаж, ако работното време по първия договор е 8 часа. Ако работното време по първия договор е по-малко от 8 часа, по втория се плаща до достигане на общо 8 часа, Например 8 - 0, 7 - 1, 6 - 2 и т.н. съответно по първия и по втория ТД.

Ако се прекрати основният ТД, втория ТД става основен и се вписва от датата на ставането му на основен. Обикновено практиката е досегашният втори ТД да се прекрати и се сключи нов основен ТД, с всичките му салтанати.
Заповед за назначаване на комисия, протокол от заседание на комисията, документ за брака, например от рециклираща фирма, протокол за брак, утвърждаване на протокола от ръководителя. Сега по време на годишната инвентаризация е добър момента.
За финансовия резултата - нали са напълно амортизирани още през 2009-10 година, би трябвало тогава да са излезли от баланса?
Не е ли все едно да имаш ТД и ГД? Не знам - какво е отношението с хората от комисията? Едва ли е трудово?
Председател, зам.- председател и секретар - не са ли и те членове на комисия? Не са извън комисията.
В такива случаи си правя екселскка табличка с въвеждане на брутно, изчислени осигуровки, изчислен данък и изчислено нетно и като бутам брутното +/- стигам до желаното нетно.
10% - май имате предвиз по ЗДДФЛ? Ако ще има 10% то си мисля, че трябва да са по ЗКПО като за социален разход. Ама изчакай знаещите да кажат най-правилното.
Няма никакво значение, дали на фактурата пише, че ще се плаща в брой или по банка. Даже няма нужда да пише, освен за вътрешна информация и удобство.
На първо четене, ако до момента няма плащане ще пусна КБ за 70 лв.
В момента се сещам някои спешни неща за новата фирма, които управителят сигурно не е взел предвид в частта разходи - разрешителни, ХЕИ-та, трудова медицина, инструктажи, обезщетения (ако се дължат) на освободените работници в старата фирма, договор със счетоводител, писане на правилници за новата фирма.

Обезщетението: 7+20+17 дни, горе-долу. Срок - с последната заплата е приемливо.
ТК - не трябва да я забавят, но работодатели всякакви.
Новия ТД - теоретично може, но аз бих искал да видя ТК на работника... че има разни ситуации, или поне някакъв документ, че вече не е на работа при стария работодател. Но това е грижа на новия работодател.
Това не го ли прави РУО-то?
Вариант е и да пуснете заместника в неплатен отпуск и да го назначите по втори ТД. Така ще си запази работното място.