ГДД за ООД, което е преобразувано в ЕООД

10.03.2014, 14:55 4805 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.03.2014, 14:55
Публикации: 84 / 3
Здравейте, имам следния въпрос и ще съм ви благодарна да ми отговорите. Съдружник съм в ООД, което не упражнява дейност, не е регистрирано по ДДС, през годините подаваме нулева ГДД по чл.92 обр.1010а от ЗКПО, през септември 2013г. съдружниците в ООД-то взеха решение да напуснат и така от ООД фирмата стана ЕООД с едноличен собственик аз, всички реквизити на фирмата са запазени. Въпросът ми следният: Трябва ли да подавам две данъчни декларации, едната за периода в която фирмата е била ООД или да подам само една ГДД за цялата година като от ЕООД. Благодаря ви.   
#1 | 10.03.2014, 14:57
Публикации: 5890 / 505
Тази променя, ако е преминала през АВ вече няма ООД.
#2 | 10.03.2014, 15:04
Публикации: 84 / 3
Да минало е през АВ и вече е ЕООД, тоест трябва да подам ГДД за 2013г от ЕООД така ли?
#3 | 10.03.2014, 15:09
Публикации: 41 / 1
Да. От АВ подават инфо до НАП, така че в НАП вече трябва да е ЕООД
#4 | 10.03.2014, 16:01
Публикации: 1869 / 372
Данъчно третиране на преобразуване чрез промяна на правната форма

Чл. 116. (1) Членове 115 и 117 не се прилагат в случаите на преобразуване чрез промяна на правната форма по чл. 264 от Търговския закон. Новоучреденото дружество поема всички задължения за определяне на данъчния финансов резултат и внасянето на дължимия корпоративен данък за цялата година на преобразуването.
(2) За данъчни цели всички права и задължения, произтичащи от действия, извършени от преобразуващото се дружество за текущия и предходни периоди, включително преобразуванията на данъчния финансов резултат, се смятат за извършени от новоучреденото дружество.
#5 | 10.03.2014, 17:36
Публикации: 84 / 3
Благодаря ви.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове