Подписи в трудовата книжка

15.11.2013, 13:56 18679 16

15.11.2013, 13:56
Публикации: 150 / 0
Здравейте,

само управителят ли има право да подписва трудова книжка? А заповедта за прекратяване?
#1 | 15.11.2013, 14:03
Публикации: 5497 / 371
 и ТК, и заповедта за прекратяване или Управителя, или упълномощено от него лице

#2 | 15.11.2013, 14:32
Публикации: 1202 / 120
.. и то конкретно с права за подписване и прекратяване на ТД щото трябва да са и официални представители на работодателя т.е. на юридическото лице, а не функционални заместници както става например за заверката на стажа в ТК.....
#3 | 21.11.2013, 11:29
Публикации: 36 / 4
Здравейте,питам тук за да не отварям нова тема...
Работник непредставил трудова книжка като е работил във фирмата през 2003г пристига сега за да я оформим...
Правилно ли е  издам само УП-тата ,или трябва да оформя и трудовата книжка ,въпреки че записа ще е с по-стара дата от последния?
#4 | 21.11.2013, 11:37
Публикации: 100 / 20
 :hi:

може да попълните и трудовата книжка независимо,че няма да има последователност
#5 | 21.11.2013, 11:42
Публикации: 36 / 4
Благодаря и хубав ден желая!
#6 | 22.11.2013, 15:39
Публикации: 199 / 3
Въпрос- колега има издадена ТК , но сега започва работа по труд.дог.в друга фирма пак на тр.дог.за 4 часа следва ли да се издаде нова ТК
Благодаря за отговорите
 
#7 | 22.11.2013, 15:41
Публикации: 5497 / 371
На какво основение ще се издава, като вече има такава?

По вторият ТД се издава УП3, не се нанася в ТК
#8 | 25.03.2014, 20:20
Публикации: 2 / 0
Въпрос - Ако трудовата книжка не е започната - т.е не е записана датата на назначаване - какво правим?
И още нещо - ако има пропуски в трудовата книжка- невъведени промени по отношение на заплата, или длъжност или отдел - трябва ли аз да ги нанеса при условие, е не съм работила там тогава или нанасям само промените, които са станали по времето, когато аз изпълнявам тази длъжност? Как да процедирам?
Последен въпрос - за въвеждане на промени в ТК трябва ли да имам пълномощно или стига това да е записано в длъжностната ми характеристика?
Определено имам нужда от помощ, ако може и да ми се посочи правното основание,моля?
#9 | 26.03.2014, 09:15
Публикации: 1202 / 120
Записите в ТК са задължение на РАБОТОДАТЕЛЯ. Това как той ще си организира дейността е въпрос на вътрешните му нормативни актове. С ТД и ДХ, с ПВТР или със Заповед   може да се вмени задължението на определено лице да нанася промените и поддържа журнала за приемо предаването на ТК между работник и работодател. Това, че вие сте назначена сега не означава, че вие удостоверявате лично фактите. Вие удостоверявате фактите според документите в трудовото досие и най-важното - имате право да се подписвате и да заверявате с печатът на ЛС само текущите промени. Извеждането на общият стаж става само с подпис под "големият" печа, в който записвате цифром и словом години, месеци и дни, на главен счетоводител и директор/управител и се заверява само с официалният печат на работодателя (юридическото лице). Също така стават документи и УП-2 и УП-3, които трябва да издадете при определените случаи и където се подписвате само като съставител, а отново подписите на гл.счетоводител, директор и официалният печат го правят официален документ.
#10 | 26.03.2014, 15:29
Публикации: 2 / 0
Т.Е. при незапочната трудова книжка/ не е вписана датата на постъпване/ мога ли да запиша следният текст с червено:
"Поправката е на ....... /подпис/
За дата на постъпване на работа в .......... да се счита ден.месец.година.

Главен счетоводител: /подпис/                    Управител: /подпис/

и след като запиша този текст да нанасям промените САМО от 2014г. ,когато аз съм на работа?
Моля за отговор?
#11 | 26.03.2014, 15:32
Публикации: 5497 / 371
Т.Е. при незапочната трудова книжка/ не е вписана датата на постъпване/ мога ли да запиша следният текст с червено:
"Поправката е на ....... /подпис/
За дата на постъпване на работа в .......... да се счита ден.месец.година.

Главен счетоводител: /подпис/                    Управител: /подпис/

и след като запиша този текст да нанасям промените САМО от 2014г. ,когато аз съм на работа?
Моля за отговор?

Каква поправка ще вписвате, като казвате, че не е вписана дата на започване?
Попълвате всички реквизити в ТК от датата на постъпване на лицето, независимо, че тогава Вие не сте работила във фирмата!
#12 | 26.03.2014, 15:40
Публикации: 1166 / 86
Това, което не е попълнено, но е трябвало да бъде, ще го нанесете Вие сега.
#13 | 27.03.2014, 09:30
Публикации: 1202 / 120
А бе да не би тази книжка да е "№ ХХХ - продължение" и записите за постъпване да са в старата, а поради изчерпване на редовете да следва запис за промяна? Моля, задайте точен въпрос, за да получите точен отговор!
#14 | 27.03.2014, 11:42
Публикации: 5497 / 371
А бе да не би тази книжка да е "№ ХХХ - продължение" и записите за постъпване да са в старата, а поради изчерпване на редовете да следва запис за промяна? Моля, задайте точен въпрос, за да получите точен отговор!

Дори и така да е, горните отговори са пак вярни :)
#15 | 27.03.2014, 12:24
Публикации: 1202 / 120
Това е интересен частен случай и на мен като се замисля не ми се е слячвало... нека го уточним за общото благо. Значи в случай, че книжката се изпише при един работодател то следва ли той да: 1.- приключи старата (с какво вписано основание) и за дапочне продължението като ново назначение с отделно приключване?; 2. - да анулира записите си в старата книжка и да пренесе целият запис в продължението?; или 3.  - да продължи да нанася само промените и да финализира записите в днете книжки с едно приключване/извеждане на трудовият стаж при себе си?
(с копие от норматив или Указание ще е най добре:yes3:
#16 | 27.03.2014, 13:06
Публикации: 5497 / 371
Направените записи в първата ТК си важат /не се приключва/. В продължението на ТК продължават следващите записи. Приключва се при напускане на лицето

т.е. вариант 3 :) на Премиер

няма нормативни документи, защото това е 1 трудова книжка :) независимо в колко на брой образци /хартиени носители/ ще е
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група