Разходни норми за селскостопански обработки

14.04.2014, 13:31 8085 2

14.04.2014, 13:31
Публикации: 249 / 2
Здравейте, някой може ли да помогне с разходни норми на трактори за различните видове селскостопански обработки? Никъде не открих нещо подобно - колко на декар е приблизителният разход на гориво, средно, то е ясно, че различните машини изразходват различно, но все пак - при покупка на трактора са дали една табличка - на моточас, но за колко моточаса се обработват примерно 100дка - оран, дисковане, валиране и т.н. дали има откъде да се види подобно нещо ...Благодаря!
#1 | 14.04.2014, 14:51
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Не е възможно да се види такова нещо като норматив за отрасъла.
Вие със заповед на ръководството си въвеждате разходни норми на емпирична база. В кооперациите това става с утвърждаване на нормите от управителния съвет на база данни от комисия, избрана пак от управителния съвет. Комисията засича известно време разхода при различни обработки в различни метеорологични условия и излиза с предложение за нормите на декар.
#2 | 14.04.2014, 16:56
Публикации: 249 / 2
Тука няма как да бъде назначена комисия и са възложили на мен да направя тези разходни норми, а нямам никаква идея, трябва с тракториста или не знам...затова моля ако някой има нещо, с което да ми помогне - файл, табличка, за която да се хвана и да разработя собствени, ще Ви бъда безкрайно благодарна...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група