УП-2 работодателя се крие.

26.04.2014, 15:31 3596 2

26.04.2014, 15:31
Публикации: 19 / 0
Здравейте,
и мен ме постигна съдбата на хиляди българи да си търся документи от некоректен работодател.Имам решение от ТЕЛК 90 % и сега си търся УП- 2 от работодател който упорито се крие от всички и имуществото му е предадено на частен съдебен изпълнител.Ведомостите не са предадени в НОИ и аз не мога да си взема УП-2 което е задължително според служител на пенсионното за да ми се определи размера на инвалидната пенсия.Какви са ми възможностите? От ТК и служебни бележки възможно ли е да се вземе предвид дохода за времето преди 1997г.? Благодаря ви.
#1 | 26.04.2014, 16:13
Публикации: 6403 / 1129
Подписвате декларация, че сте съгласни да Ви определят пенсията според наличните данни и после можете спокойно да издирите заветното УП-2 и да Ви преизчислят пенсията.
Ако не подадете заявлението в 6 месечен срок, ще Ви отпуснат пенсия не от датата на инвалидизирането, а от датата на подаване на заявлението.
#2 | 28.04.2014, 15:12
Публикации: 19 / 0
Намерихме го.Добре,че бившата му жена ни съдейства и успяхме да го склоним да направи необходимото.Заслужаваше си.Доходът ми преди 1997г. е приличен.Мога да напиша материал по това ходене по мъките.
Подписвате декларация, че сте съгласни да Ви определят пенсията според наличните данни и после можете спокойно да издирите заветното УП-2 и да Ви преизчислят пенсията.
Ако не подадете заявлението в 6 месечен срок, ще Ви отпуснат пенсия не от датата на инвалидизирането, а от датата на подаване на заявлението.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група