Единна сметка

26.05.2014, 15:54 6917 8

26.05.2014, 15:54
Публикации: 927 / 28
защо ми се струва,че едни реално дължими суми нападжии се натискат да ни ги върнат ,аз лично не виждам как са ми останали някакви 300 лв но не ми се  и разправя с тези вече ..тези задължения са по зле от циганското тука има тука няма .
въпроса ми е ,ако не си мръдна пръста до 04,06,2014 тези пари ,които се явяват излишни от единната сметка ,къде ще отидат ,има ли някакво становище на НАП
#1 | 26.05.2014, 16:32
Публикации: 109 / 6
Здравейте, и как точно установихте излишъка по единната сметка? При мен или няма такива суми или аз не ги виждам. В коя стправка ги виждате, като използвате ПИК на фирма или ФЛ? А доколкото съм светната от прочетено по указания - излишъка ще бъде разпределен пропорционално за Данък, доо, зо и дзпо - и пак ще стане кашаво - гъста супа и много гореща. Успех.
#2 | 26.05.2014, 17:44
Публикации: 1884 / 384
Добре би било да си направите анализ от къде идва този "излишък". При моя колежка се беше получило така: обърнала цифри в декларация 6, а внесла правилните суми. След анализ си направи корекция на декларация 6 и нещата дойдоха на место в единната сметка.
#3 | 26.05.2014, 19:35
Публикации: 2027 / 254
защо ми се струва,че едни реално дължими суми нападжии се натискат да ни ги върнат ,аз лично не виждам как са ми останали някакви 300 лв но не ми се  и разправя с тези вече ..тези задължения са по зле от циганското тука има тука няма .
въпроса ми е ,ако не си мръдна пръста до 04,06,2014 тези пари ,които се явяват излишни от единната сметка ,къде ще отидат ,има ли някакво становище на НАП

След 04.06. НАП ще погаси задължения по реда на възникването им с тези суми. Срока за подаване на това заявлението е въведен, ако искате да погасите задължения, които са отнесени към някоя от другите четири :единни: сметки, а задължението е плаено в старата. В момента, ако имате такива задължения върху тях се начислява лихва, въопреки, че сте платили навреме, защото не са засечени плащанията и задълженията - до 04.06 имате възможност да ги оправите и лихвите ще бъдат заличени, ако оставите това на НАП след 04.06. лихвите ще си останат а самото задължение ще бъде погасено служебно.
#4 | 27.05.2014, 09:02
Публикации: 49 / 2
Аз имам две такива фирми които са с около 350лв. остатък, а при мен по счетоводни данни не би трябвало да има и вероятността да съм подала една информация в НАП, а да съм осчетоводила друга е никаква, затова и аз не мога да си отговоря на въпроса какви са тези надвнесени суми и те не са малко, предполагам че грешката е при тях
#5 | 27.05.2014, 09:12
Публикации: 927 / 28
а бе то много може да разбере изобщо при тях кога кое е точно ,ту имам задължения ту след два месеца нямам изобщо там суми от 10/20 лв ги нямат за нищо  но това е друга тема ...
въпроса ми е  сега след като нямам задължения тези пари ще погасяват ли последващи такива примерно за юни дължимото ми доо и ддс ...
#6 | 27.05.2014, 09:35
Публикации: 49 / 2
аз лично подадох тяхното Заявление което побликуваха специално за този случай, сумите ми се прехвърлиха по новите сметки и предполагам след като декларирам задължение ще се погасява първо от тях, за Заявлението не е нужно да ходиш до НАП аз го пуснах по пощата с обратна разписка, а ако не прехвърлиш сумата по новите сметки предполагам, че няма да бъдат използвани за погасяване и най-вероятно ще можеш да ги вземеш само с искане или те по служебен път ще си ги разпределят по новите сметки
#7 | 27.05.2014, 09:37
Публикации: 49 / 2
За най-сигурно си подай Заявлението да не ги мислиш тези суми
#8 | 27.05.2014, 11:21
Публикации: 1704 / 207
Ние също подадохме заявление за надвнесените суми, които в последствие се оказаха неосчетоводени от НАП от стари години преводи по чл.43 ЗДДФЛ.Обаче имам и други по ЦБ, които не са ми платени, а в справката на НАП излиза, че нямаме задължения. 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група