Дарение в натура

14.05.2014, 14:25 5414 4

14.05.2014, 14:25
Публикации: 9 / 0
 :blink:  ЗДРАВЕЙТЕ, В КОИ НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ МОГА ДА ПРОЧЕТА МОЖЕ ЛИ ДОМАШЕН СОЦИАЛЕН ПАТРОНАЖ ДА ПРИЕМА ДАРЕНИЕ В НАТУРА НА ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ ОТ ЧАСТНИ ЛИЦА И ПРИ КАКВИ УСЛОВИЯ. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ПОМОЩТА.
#1 | 14.05.2014, 14:41
Публикации: 4393 / 734
Не мога да отговоря на въпроса, и може да не съм прав, но малко ме смущава "дарение на хранителни продукти от частни лица". Трябва добре да се подсигурите за безопасността на храните, че не дай Боже някой да се натрови...
#2 | 14.05.2014, 15:33
Публикации: 1705 / 207
ЗАКОН ЗА СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ
Скрит текст :

ПРАВИЛНИК ЗА СОЦИАЛНО ОБСЛУЖВАНЕ НА ЛИЦА И СЕМЕЙСТВА
Чл. 12. (1) Общинският народен съвет осигурява с бюджета средствата за дейността на формите за социално обслужване, както и необходимата материална база и транспортните средства.
(2) Издръжката на звената може да се подпомага с извънбюджетни приходи от спонсорство, дарения, благотворителност, помощна стопанска дейност и др.
#3 | 14.05.2014, 15:37
Публикации: 1166 / 86
Скрит текст :

Даряването на храни за институциите в РБ става срещу сертификат за произход и срок на годност. Ако желаете да закупите като частно лице хранителни продукти, можете да сторите това в някои от веригите хранителни магазини,  хипермаркети или борси, където могат да издадат такъв или дори само фактурата би послужила като доказателство.
#4 | 15.05.2014, 09:20
Публикации: 1202 / 120
Според мен е на-добре да се обърнете към местната структура на агенцията по контрол на храните, да им опишене конкретната ситуация и да помолите за някакви писмени указания. Ще ви затрупат най вероятно с изисквания за документи за произхода, за съхранението, за контрола при съхранение и т.н., с което ще ви откажат. Бих предложил /без да знам конкретиката на основната ви дейност/, но, ако закупувате официално храни или кетеринг, да насочвате дарителите към целево заплащане във ваша полза на храните при доставчикът, а той да ви ги предава с протокол извън фактурата. По този начин няма да има дарение, а заплащане от страна на дарителя и ще избегнете и евентуални задължения по закона за даренията в случай, че не сте освободени като дейност. (нещо кат системата "висящо кафе" )
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група