Служебен номер от НАП на чужденец

29.10.2014, 15:28 46588 12

29.10.2014, 15:28
Публикации: 33 / 1
За първи път се сблъсквам с тази ситуация и искам да си изясня нещата.
Двама чужди граждани основават фирма в България - ООД. Нямат към момента издадени лични документи от полицията към този момент. Нямат местожителство в България - все още живеят по хотели.
Интересува ме процедурата по издаване на служебен номер от НАП.
1. Трябва да си подадат искане за издаване на служебен номер в офис Център заедно с копие от документите си за самоличност.
2. С този номер вече могат да подадат Окд5 за започване на дейност.
3. Когато от полицията им издадат български документи за самоличност с ЛНЧ на чужденец, този служебен номер от НАП трябва ли да се заличи?
4. Колко време е необходимо за да бъде издаден служебният номер от НАП?
#1 | 29.10.2014, 15:33
Публикации: 2027 / 254
За първи път се сблъсквам с тази ситуация и искам да си изясня нещата.
Двама чужди граждани основават фирма в България - ООД. Нямат към момента издадени лични документи от полицията към този момент. Нямат местожителство в България - все още живеят по хотели.
Интересува ме процедурата по издаване на служебен номер от НАП.
1. Трябва да си подадат искане за издаване на служебен номер в офис Център заедно с копие от документите си за самоличност.
2. С този номер вече могат да подадат Окд5 за започване на дейност.
3. Когато от полицията им издадат български документи за самоличност с ЛНЧ на чужденец, този служебен номер от НАП трябва ли да се заличи?
4. Колко време е необходимо за да бъде издаден служебният номер от НАП?

1.да - бланката попълнена , има я на страницата на НАП + сниман документ за самоличност.
2.След това може да подадете Окд5 и евентуално ако сте упълномощена заявление да подавате по ел.път документите на фирмата с ел.подпис.
3. Попитайте в НАП когато вадите ЛНЧ номера как стой въпросът.
4. В нашето ТД на НАП издават ЛНЧ номера веднага.
#2 | 29.10.2014, 15:47
Публикации: 33 / 1
 :good:
Благодаря!
#3 | 29.10.2014, 16:03
Публикации: 2974 / 396
По т. 3 - аз подадох искане в деловодството за прехвърляне на информацията към ЛНЧ-то и заличаване на служебния номер. Наскоро установих обаче, че в НОИ моят СОЛ си стои със служебния номер. (просто няма как всичко е наред :)) Не съм пробвала да заверя ОК, но със сигурност ми казаха, че не могат да ми издадат продължение, докато не се оправи това с номерата
#4 | 23.02.2015, 13:15
Публикации: 150 / 0
Здравейте, колко време отнема издаването на служебен номер от НАП? Копието от паспорта трябва ли да е преведено и легализирано?
#5 | 23.02.2015, 13:28
Публикации: 2027 / 254
Здравейте, колко време отнема издаването на служебен номер от НАП? Копието от паспорта трябва ли да е преведено и легализирано?

Издават го веднага , не са ми искали превод на копието.
#6 | 23.02.2015, 13:29
Публикации: 33 / 1
Здравейте, колко време отнема издаването на служебен номер от НАП? Копието от паспорта трябва ли да е преведено и легализирано?

Аз като отидох вече имаха издадени служебни номера. Взели са данните директно от ТР и всичко беше направено. Само ми ги записаха. Нищо не съм подавала.
#7 | 18.10.2015, 11:35
Публикации: 8 / 2
а да попитам по темата и аз, в кой офис на НАП се ходи - по регистрация на фирмата, или може в който и да е офис?
#8 | 18.10.2015, 12:50
Публикации: 118 / 0
На мен ми искаха копието от паспорта да е преведено
Щом чужденците още живеят  по хотели е добре да имате някакъв "договор за наем на административен адрес"  със собственика на адреса, където е регистрирана фирмата - за всеки случай
#9 | 26.02.2016, 18:22
Публикации: 1 / 0
Здравейте
Искам да ви попитам?Тъй като съпругът ми е гражданин на република Сърбия и искаме да подадем документи за временно пребиваване,а по нататък и за постоянно пребиваване в страната на служба Миграция и е необходимо документи с доказан доход за 12 месеца че може да се издържа сам докато пребивава на територията на страната а за да го назначат на работа и да докаже доход му изискват ЛНЧ (личен номер на чужденец) как става това и какви документи ни трябват за издаването на това ЛНЧ
#10 | 07.06.2017, 10:21
Публикации: 1 / 0
Искам да попитам дали е необходимо чешки гражданин да има ЛНЧ, за да започне работа легално в България? Там не им позволяват двойно гражданство и като цяло е доста по- сложна работата? Благодаря предварително! :)  Забравих да спомена, че единият родител е българин.
#11 | 04.07.2019, 09:25
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Може ли служебния номер да се извади от всеки офис на НАП, или само по регистрация на дружеството?
Спорен ден!
#12 | 04.07.2019, 12:59
Публикации: 11960 / 2183
Надявам се да е актуално инфо, но има и телефони в случай на въпроси. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група