Управител на фирма в затвора

03.11.2014, 10:01 3929 2

03.11.2014, 10:01
Публикации: 1230 / 73
Фирмата е ООД с двама съдружника-брат и сестра.Брата е обявен в ТР като управител и се осигурява с ДУ.Обаче цялата работа я върти сестрата,соято е самоосигуряващо лице в друга фирма-свое ЕООД.Аз съм счетоводител на това ООД,но много рядко съм се виждала с т.н."управител" .Контактувам единствено със сестрата.Когато има нещо за подпис от управителя го оставям във фирмата и после ми го връщат подписано.
Случайно от друго място научих,че лицето,което се води управител на фирмата е в затвора с ефективна присъда и то от няколко месеца-може и доста да са.Явно не искат да се разчува и не са ми казали.Мисля,че в този случай не е редно да се води управител.Присъдата доколкото разбрах не е малка.Какво трябва да се предприеме в такъв случай?
#1 | 03.11.2014, 11:17
Публикации: 2973 / 395
Мисля че осигуряването трябва да бъде спряно, но не съм сигурна.
Лично аз не бих предприемала нищо, освен да напиша един мейл на собствениците, че трябва да обърнат внимание на факта, че управителят е в затвора и да направят консултация с адвокат какво следва за фирмата.
#2 | 03.11.2014, 11:48
Публикации: 1230 / 73
Да,така е най добре.Имайки в предвид,че лично от тях не съм научила ,а от трети лица, става малко неприятно. Особено ,ако пък не е вярно. Знам,че имаше дело срещу него,но не знам до къде е стигнало.А никой не ми казва официално.Неприятна работа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група