Уведомление по чл. 123, ал.1 от КТ

21.05.2014, 20:21 5915 4

21.05.2014, 20:21
Публикации: 33 / 1
 Здравейте, регистриран ЗП -фл, с едно назначено лице ще започва същата дейност /Рибно стопанство/ с ЕООД. Трябва да "прехвърля" това лице от ЗП в ЕООД, но не мога да определя,  кое точно основание да посоча. Мисля, че е код 7/чл.123,ал.1,т.5/, но не съм много сигурна. А може би, е по- правилно да се подадат две уведомления едновременно, съответно за прекратяване и назначаване?
Моля, ако някой е имал подобен случай да сподели.
Благодаря предварително.
#1 | 22.05.2014, 22:41
Публикации: 33 / 1
Да побутна лекичко темата. Много ли е сложен въпроса?
#2 | 23.05.2014, 09:20
Публикации: 5497 / 371

На какво правно основание минава ЗП към ЕООД?
#3 | 23.05.2014, 20:34
Публикации: 33 / 1
Благодаря, dalila, че се отзовахте на питането ми, но не мога да определя правното основание. Ето фактите, които са ми известни: 
Както споменах вече, дейността е Рибно стопанство. ЗП иска да си направи ферма - цитирам неговите думи "за да си направя ферма, трябва да имам фирма".Направи си ЕООД и сега трябва да започне да работи с него.



На какво правно основание минава ЗП към ЕООД?

#4 | 05.11.2014, 10:31
kavalska
Здравейте,
накратко докато бях в майчинство фирма в която работя се вля в по голяма от холдинга.От ЧР сега ми търсят договор за новата фирма понеже в досието ми нямало.Не искам да обсъждам качествата на колежката която е приела документите ,но без да съм спец-ст ....от това което чета би следвало аз да съм прехвърлена по 123, ал.1, т.7. Колегите са освободени и назначени в другата фирма  - знаем ползата за работодателя  в тоя случай. За да съм сигурна ,че всичко в документите ми е коректно може ли да ми кажете къде точно трябва да се вижда тази промяна ...ако не се лъжа - единствено в трудовата книжка.Трябва да е описано и заверено с правоъгълен печат и подпис нали? Провокираха ме да се разровя предвид ,че си получавам майчинство, ползвам си отпуск и т.н ,а ЧР бяха изумени как така съм в системата ,а досието ми е празно и според тях "липсват документи". Не знам дали е смешно или трагично.Както и да е ще бъда благодарна да потвърдите или коригирате предположенията ми.Благодаря предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група