Търговия със зърно

11.11.2014, 11:51 4615 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.11.2014, 11:51
Публикации: 63 / 2
Здравейте!За пръв път ще осчетоводявам сделка със зърно и Ви моля за помощ!Ситуацията е следната:
ЕООД рег.по З ДДС купува от ЕТ рег. по ЗДДС царевеца и получава фактура ,в която е означено неначисляване на ДДС на осн.чл.163а,ал.2.
ЕООД съставя протокол по чл.117 и самоначислява ДДС.В ДДС дневник покупки и продажби включваме протокола.
ЕООД-то продава стоката на гръцка фирма и издава фактура,която отразяваме в дневника за продажби като ВОД.
Правилно ли е?
#1 | 11.11.2014, 16:23
Публикации: 63 / 2
Моля Ви!Дайте мнение!Не ми е ясно фактурата,издадена от ЕТ-то дали трябва да я отразя в дневниците.
#2 | 11.11.2014, 16:26
Публикации: 5754 / 491
Разбира се щом ЕТ-то е регистрирано по ДДС - съставяш протокол и си самоначисляваш ДДС-то в двата дневника. В дневника за продажби - в месеца на сделката, а д дневника за покупки - имате право до 12 месеца.
#3 | 11.11.2014, 16:36
Публикации: 63 / 2
Благодаря Ви!
#4 | 11.11.2014, 18:58
Публикации: 6283 / 1010
ЕООД съставя протокол по чл.117 и самоначислява ДДС.В ДДС дневник покупки и продажби включваме протокола.
Правилно ли е?
Като получател на доставка по приложение 2 отразявате не само протокола, но и получената фактура.
Вижте чл. 97а от ППЗДДС:
Скрит текст :
#5 | 12.11.2014, 09:36
Публикации: 63 / 2
Много Ви благодаря!И аз така съм отразила документите ,като получател по доставката - фактурата без стойност.
ЕООД-то продава закупената стока на гръцка фирма и издава фактура.Нея я отразявам в дневника на продажбите като ВОД.Притеснява ме дали трябва да попълвам  колона 8а ?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове