Между НОИ и НАП

13.12.2014, 11:52 6364 8

13.12.2014, 11:52
Публикации: 6668 / 658
От 2-3 дни се "люшкам" между НОИ и НАП. Вече нервите ми не издържат. При решение от моя страна за заверка на една осигурителна книжка се сблъсках със следния проблем: осигурителните вноски за СОЛ и работник за м.август 2011 год. в базата на НОИ липсват, а в НАП всичко е наред. Направо незнам какво да правя. Някой да е "победил" базите им?
#1 | 13.12.2014, 13:02
Публикации: 574 / 56
Опитайте се да вземете доказателство от НОИ, че липсват Д1-та. После с доказателството от НОИ, както и подадените от Вас декларации, придружени от справка, че са приети, нахлувате в НАП. От машинката мисля се избираха корекции на Д1 и Д6 или нещо подобно беше. Там помолете шеФката на отдела да се обади на нейния колега в НОИ а си оправи бакиите! Аз за СОЛ се разправях 4 месеца и накрая служителката в НАП повика шефката си(прекия ръководител), която от своя страна се обади в НОИ и след три дни вече бяха изплатени болничните на СОЛ-а, естествено със забавяне от 8 месеца!
Успех!
#2 | 13.12.2014, 13:22
Публикации: 61 / 2
При подобен случай не трябва ли НОИ да дадат предписание да се подадат тези декларации. Това и ще бъде доказателството пред НАП, че данните липсват. НАП ще трябва да приемат  декларациите, защото тези предписания са задължителни за изпълнение. А как следва да се подадат в НАП /като редовни или коригиращи/ да си кажат те. Те имат достъп до тази система и НАП изпраща информацията в НОИ. То в случая май е редно НОИ да даде предписания на НАП да си свърши работата като хората.
#3 | 13.12.2014, 13:27
Публикации: 6668 / 658
Не липсват данните, а липсват парите. В НОИ няма вноска, а в НАП - няма задължения към днешна дата - нито фирмата, нито СОЛ-а.
#4 | 13.12.2014, 13:28
Публикации: 6668 / 658
В НОИ д.6 и внесените пари не се равняват с една вноска от 68.46 лв.
В НАП д.6 е равнена.
#5 | 13.12.2014, 13:49
Публикации: 61 / 2
В НОИ д.6 и внесените пари не се равняват с една вноска от 68.46 лв.
В НАП д.6 е равнена.

Съжалявам, не съм разбрала въпроса.
В НОИ дали няма да приемат чисто удостоверение за липса задължения на това самоосигуряващо се лице, както и справка от данъчно - осигурителната сметка на лицето за погасените задължения.

Другият вариант е другата седмица да отидете при друг ревизор в НОИ /ако става въпрос за София/. Може този да го е домързяло нещо и всичко да си е наред.
#6 | 13.12.2014, 14:13
Публикации: 109 / 6
Здравейте. Имах подобен случай. Ревизора след като е видял, че Ви липсва вноска за ДОО да беше ви казал за кой месец / а сега вече като не пишем месец казват колко не се равнява ДОО/. С копие от платежното подавате в НАП да го търсят, или го представяте пред НОИ и те служебно си го търсят. За заверка ние притежаваме оригинал, а те нямат такъв. Допускани са грешки както от наша страна, така и от страна на банковите служителки при въвеждане на данните от платежното, друг път пък има грешки при въведените ръчно Д1 . Грешки има от всички  по веригата. Неприятно е но..... такава ни е системата. Лек и успешен ден
#7 | 13.12.2014, 20:18
Публикации: 72 / 3
и аз имах проблеми с огигурителна книжка на СОЛ, от НОИ заявиха, че за СОЛ не дават предписания и след лутания и безброй телефонни разговора накрая, отидох директно фронт офиса на НАП при служителка за потвърждаване на данни по електронен път и по ЕГН проследихме, какво се е случило. проверете си протоколите, дали са подадени коректно декл.обр.1 и обр.6, т.к обр.6 може да е подадена с по-малка сума и реално да е дължима тая вноска. Ако не се получи с фрон офиса, подавате молба в деловодство, да се изравни данъчно-осигурителната сметка на лицето и тогава ще лъсне, дали случайно парите не са заминали за някое задължение след въвеждането на единната сметка. Хаоса е голям с тези обр.1 и 6.
#8 | 14.12.2014, 22:35
Публикации: 4 / 0
От 2-3 дни се "люшкам" между НОИ и НАП. Вече нервите ми не издържат. При решение от моя страна за заверка на една осигурителна книжка се сблъсках със следния проблем: осигурителните вноски за СОЛ и работник за м.август 2011 год. в базата на НОИ липсват, а в НАП всичко е наред. Направо незнам какво да правя. Някой да е "победил" базите им?
Имахме подобен случай преди седмица за 2013 г. Оказа се, че Д1 за м.01.2014г. е дублирана и парите са отишли за покриването
на едната от тях. По дадохме код К
на Д1за м.01.2014г . и всичко се оправи. Проверете и този вариант.
Успех!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група