Обсъждане: ПРАВИЛАТА по ЗМИП и ангажименти на счетоводните предприятия

23.11.2011, 17:35 42903 60
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#40 | 23.11.2011, 17:35
Публикации: 273 / 61
Мама Божка ако е на линия-да вземе думата по тоя казус.Предполагам,че не само при мен е така. :smile1:
Катя,ако не си "изкривя" отношенията,следва да направя със всяка фирма протокол от събрание и всеки Управител да ми разпише декларация ,че е запознат с моите правила.Аз да ги снимам,заверя с гриф "Вярно с оригинала" и заедно с подписаните от мен правила -да ги пратя в ДАНС.Ами око някой не иска да ги подписва? Какво правим? Или както Евгени писа -чао...
това ме разби :(
#41 | 23.11.2011, 17:47
Публикации: 61 / 3
И АЗ СЪМ РАЗБИТА НАПЪЛНО.НИЩО КОНКРЕТНО ....САМО ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ.
Но пък "мисла"та ми върви  към : Ако всеки едни от Управителите на фирми, които  са ми клиенти, не са запознати с правилата ми към ДАНС, няма да е честно спрямо тях. Карайки ги да ми подпишат Декларация ,че ще спазват тия ми правила ,аз ще ги правя съпричастни. Демек и те да си носят отговорноста за сделките над 15 000 в кеш и над 30 000 лв по банка.,пък и да зная че ще пиша спявка до ДАНС
Имам една от фирмите по ГД,които строят като подизпълнители и получават пари по банка за доста над 30 000 лв приходи и след това се разплащат с доставчици и персонала. И аз като "първолак" пак да питам : трябва ли за всяка получена по банка сума да пиша до ДАНС-че е на база извършено СМР с протокол акт19 от...дата и Договор  от дата...и да им пращам инфо.Или ще пращам само, когато фирмата  плаща на някой в кеш и по банка?
#42 | 23.11.2011, 17:51
Публикации: 273 / 61
В примерните правила от сайта на ДАНС, има текстове неизпълними, абсурдни и не чак толкова абсурдни, текстове касаещи обичайни сделки от стопанския живот, които следва да третираме като съмнителни. И аз като Evgeni
се възроптах. Предложих в един друг форум да създадем единни, ясни, конкретни, разумни и приложими правила. В резултат: много спам, почти никакви конструктивни предложения. Това е нашата гилдия книжни плъхчета и къртици шпиони. От четири професионални организации нито една не защити правата на счетито.
#43 | 23.11.2011, 17:59
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Абсолютно си права nean.

wytny, аз вече ти написах, че такива декларации от управителите не се изискват. Относно втория ти въпрос отговорът е чл. 4 (7)  и чл. 11а ЗМИП.
#44 | 23.11.2011, 18:05
МамаБожка
И АЗ СЪМ РАЗБИТА НАПЪЛНО.НИЩО КОНКРЕТНО ....САМО ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ.
Но пък "мисла"та ми върви  към : Ако всеки едни от Управителите на фирми, които  са ми клиенти, не са запознати с правилата ми към ДАНС, няма да е честно спрямо тях. Карайки ги да ми подпишат Декларация ,че ще спазват тия ми правила ,аз ще ги правя съпричастни. Демек и те да си носят отговорноста за сделките над 15 000 в кеш и над 30 000 лв по банка.,пък и да зная че ще пиша спявка до ДАНС
Имам една от фирмите по ГД,които строят като подизпълнители и получават пари по банка за доста над 30 000 лв приходи и след това се разплащат с доставчици и персонала. И аз като "първолак" пак да питам : трябва ли за всяка получена по банка сума да пиша до ДАНС-че е на база извършено СМР с протокол акт19 от...дата и Договор  от дата...и да им пращам инфо.Или ще пращам само, когато фирмата  плаща на някой в кеш и по банка?
момиченце:) давам ти конкретно и отговорно мнение...никой от клиентите ти не го интересува тези твои правила, те са за теб да те върже ДАНС да им докладваш сделки, щото нали трябва да ти е гадно... за ГД мисля ме прочете и това не е предположение а факт... без значение дали си на 1 или 10 ГД ти си лице извършващо услуги по занятие-счетоводство и си длъжна по силата на закон да приемеш правила, друг е въпроса дали искаш... а това, че някой си казал-ама ако има само 1 ГД не трябва да се пращат правила, не е вярно
#45 | 23.11.2011, 18:53
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
След, като сме приели Правила ето тук в тази тема накратко събираме какво трябва да правим:

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,1516

Пишете тук, ако считате, че нещо трябва да се допълни в другата тема. Заключих, я защото много почнахме да си говориме без резултат.

#46 | 25.11.2011, 17:16
Публикации: 273 / 61
ако го приемат те провъзгласяваме за Агент номер 1 :shablon_04: и всички пращаме твоя вариант ;D

АССП ми взе титлата :hysteric: :cray: :cray: :cray:
#47 | 10.12.2011, 11:34
Публикации: 17 / 0
Получих си обратната разписка от ДАНС. Катя беше обявила семинар - дано имаме във форума информация от разясненията на семинара. Някъде бях чела че на 15 и 16 в 6 града в страната ще има семинари нооо толкова - нищо конкретно не виждам обявено. Има ли някой  информация за такъв във Варна.
#49 | 10.12.2011, 12:43
Публикации: 17 / 0
Благодаря !
#50 | 10.12.2011, 14:32
МамаБожка
Гледам датата на обучението в повечето градове е на 16 декември. На тази дата ще ме обучат как да разпознавам нечистите сделки, мръсните пари и терористите. А до 16 декември, ако попадна в такива ситуации, какво да правя? :innocent:
#51 | 10.12.2011, 17:01
Публикации: 1869 / 372
От многото ситуации, при които трябва да реагираме, най напред трябва да проверим:
1. При операции/сделки над 30 хил лв по банков път и над 10хил лв в брой - да попълнят собствениците приложение 1 за произхода на парите, което се съхранява в докуметите на фирмата.
2.При операции/сделки над 30 хил лв в брой трябва да се попълни приложение 3 и до 15 на следващия месец да се изпрати в ДАНС.
Другото до курса не съм светнала :icon_idea:
#52 | 10.12.2011, 17:06
Публикации: 188 / 38
Гледам датата на обучението в повечето градове е на 16 декември. На тази дата ще ме обучат как да разпознавам нечистите сделки, мръсните пари и терористите. А до 16 декември, ако попадна в такива ситуации, какво да правя? :innocent:

Нас от дълбоката провинция и малките градове няма да ни обучават - така че разчитаме на теб да си водиш записки и после да докладваш тук.
#53 | 13.12.2011, 20:20
Публикации: 23 / 0
А какво да правят тези които са изпуснали срока?

#54 | 13.12.2011, 20:51
МамаБожка
изпращат по най бързия начин и се надяват да не се види, че срока е изпуснат
#55 | 14.12.2011, 11:55
Публикации: 23 / 0
ами да го пращам тогава
#56 | 14.12.2011, 12:31
МамаБожка
пращай, пращай...
#57 | 14.12.2011, 14:49
Публикации: 17 / 0
има ли информация от семинара на 12.12
#58 | 14.12.2011, 15:00
МамаБожка
то май на 16.12 доколкото не ме лъже паметта :(
#59 | 19.12.2011, 10:46
Публикации: 17 / 0
Декларация  приложение № 2    се попълва от действителния собственик , но ако те са по-вече от 1  / например ООД/  всеки  поотделно  ли попълва  такава . Питам, защото в декларацията има   данни за три  Физ.лица .
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове