Анулиран б.лист

05.08.2015, 14:24 2910 3

05.08.2015, 14:24
Публикации: 825 / 178
Работник представи два  болнични листове, като вторият е със следващия пореден номер от регистъра на лекаря.
На първият болничен лист е подчертано "Анулиране", а на вторият  - е подчертано "Издаване". Иначе - надолу всичко е еднакво като записи.
Казали му да донесе и двата.
..
Та се чудя - този първия - да го представям в описа на б.листове или не..
А и как ли да го кача в програмата - без периоди и без дни ли ..
Помагайте, ако някой е имал такъв случай  :bow:
#1 | 05.08.2015, 15:10
Публикации: 81 / 4
Аз имах подобен случай - занесох в НОИ придружително писмо, опис+ приложение 15. Приеха ми документите и казаха, че лекарят все още не е подал болничния. Работникът се обади на джипито си, последва анулиране на болничния и издаване на нов. Наново изготвих придр. писмо, опис и приложение 15 и ги занесох в НОИ, заедно с новия болничен. Обезщетението беше изплатено, но работодателят и лицето получиха писмо, че са установени несъответствия между данните от приложение 15 и данните, представени от лекаря и че следва да се представи ново придружително писмо и нов опис?!?! Датата на писмото беше доста след датата на приемане на документите, дори след изплащане на обезщетението.

Оставих нещата така, но останах с впечатление, че е излишно подаване на информация за анулираните болнични листове.
#2 | 05.08.2015, 15:16
Публикации: 825 / 178
Благодаря, такава е логиката, да.
..
Но все пак - в НОИ често няма логика - иначе защо са му дали на работника тоя анулиран лист? Абе, загубена работа..
 :blush:
#3 | 05.08.2015, 15:19
Публикации: 81 / 4
Аз бих си подготвила 2 комплекта с документи, за да не се разкарвам излишно  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група