ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ТРУДОВ ДОГОВОР

06.08.2015, 23:38 4151 2

06.08.2015, 23:38
Публикации: 206 / 1
С работодателя ми се уточнихме да прекратим трудово правните ни отношения на основание чл.325,ал.1  от КТ  считано от 10.08.2015г.От Кодекса на труда добих информация ,че при забавяне на изплащането на трудовото ми възнаграждение имам право да прекратя трудовия си договор по чл.327 т.1,ал.2 от КТ  поради забавяне изплащането на трудовото ми  възнаграждение  и на 05.08.2015 посетих офиса на работодателя си ,за да входирам заявлението си на основание  чл.327 т.1,ал.2 от КТ  поради забавяне изплащането на трудовото ми  възнаграждение ,работодателя ми отказа да входира заявлението на основние чл.327 т.1,ал.2 от КТ , като счетоводителката на работодателя категорично заяви,че трудовия ми договор е прекратен на основание чл.325,ал.1,т.1 от КТ считано от 04.08.2015г и в присъствието ми и присъствието на сина ми скъса заявлението ми по чл.327 т.1,ал.2 от КТ  и ни изгони от офиса си. Понеже не получих входящ номер на заявлението си го изпратих чрез български пощи до МОЛ на фирмата за която работих с препоръка и обратна разписка.Работодателя ми също така отказа да приключи трудовата ми книжка и сега ме възпрепятства да упражнявам трудова дейност при следващия ми работодател.
Интересува ме конкретно:
•   Работодателя ми има ли право да прекратява трудовия ми договор на основание чл. 325,ал.1,т.1 от КТ,считано от 04.08.2015 при положение че подадената от мен молба за напускане на 04.08.2015г. за прекратяване на трудовия ми договор е считано от 10.08.2015г?
•   При положение че работодателя ми от постъпването ми на работа на 04.03.2015г до 05.08.2015г. не ми е изплащал уговореното трудово възнаграждение има ли право да отказва да приеме заявлението ми на основание по чл.327 т.1,ал.2 от КТ поради забавяне изплащането на трудовото ми  възнаграждение .
•   Понеже работодателя ми отказа приеме заявлението ми на основание по чл.327 т.1,ал.2 от КТ поради забавяне изплащането на трудовото ми  възнаграждение в присъствието на свидетел му го изпратих чрез Български пощи на 05.08.2015г,според Вас по този начин дали съм връчила законово заявлението си за прекратяване на трудовия ми договор и какви са последиците ако работодателя ми откаже да приеме писмото с обратна разписка?
•   След като работодателя отказа да приключи трудовата ми книжка отново в присъствието на свидетел и ме възпрепятства да упражнявам трудова дейност при следващия ми работодател,има ли някаква санкция за работодателя ми и дължи ли ми обезщетение  по чл.226 ал.1 т.2 от КТ  за всеки един ден за който съм била възпрепятствана да упражнявам трудова дейност?
•   Днес 06.08.2015г. посетих НАП от където разбрах ,че уведомлението за прекратяване на  трудовия ми договор считано от 04.08.2015г. е заличено от работодателя ми на 06.08.2015г. Според Вас и Кодекса на труда при положение ,че работодателя ми разполага със заявление за прекратяване на трудовия ми договор на основание чл.327 т.1,ал.2 от КТ  поради забавяне изплащането на трудовото ми  възнаграждение със дата на пощенско клеймо 05.08.2015 и подадена молба на основание чл.325,ал.1,т.1 от КТ  на 04.08.2015г. с дата на прекратяване от 10.08.2015г. кой вариант за прекратяване на трудовия ми договор е законов на основание чл.327 т.1,ал.2 от КТ  считано от 05.08.2015г. или на основание чл.325,ал.1,т.1 от КТ считано от 10.08.2015г.
Предварително Благодаря за съдействието.
#1 | 07.08.2015, 11:44
Публикации: 4399 / 737
Според мен:
1. Няма право.
2. По принцип няма право, ама...
3. Ако го получи документално (подпише обратната разписка).
4. За възпрепятстването и санкцията - евентуално съдът ще присъди.
5. Понеже се съмнявам, че нямате взаимно писмено съгласие (писмено заявление плюс писмен отговор на работодателя в 7-дневен срок), струва ми се, че заявлението от писмото поради неплащане ще е валидно, Само не знам коя дата е валидна - датата на клеймото при изпращане или датата на получаването, може би втората. Изчакай знаещите да се включат.
#2 | 07.08.2015, 12:49
Публикации: 206 / 1
Благодаря!

Според мен:
1. Няма право.
2. По принцип няма право, ама...
3. Ако го получи документално (подпише обратната разписка).
4. За възпрепятстването и санкцията - евентуално съдът ще присъди.
5. Понеже се съмнявам, че нямате взаимно писмено съгласие (писмено заявление плюс писмен отговор на работодателя в 7-дневен срок), струва ми се, че заявлението от писмото поради неплащане ще е валидно, Само не знам коя дата е валидна - датата на клеймото при изпращане или датата на получаването, може би втората. Изчакай знаещите да се включат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група