Служители на Семинар в почивен ден - командировка и извънреден труд

18.08.2015, 12:31 12205 8

18.08.2015, 12:31
Публикации: 261 / 24
Здравейте,

изпратехме няколко служители на семинар за сметка на фирмата, провеждащ се петък и събота. Работят на 5 дневна седмица - от понеделник до петък. Деня в събота как се отчита?
#1 | 18.08.2015, 13:00
Публикации: 825 / 178
Като тиймбилдинг  :wink1: :smile1:
#2 | 18.08.2015, 14:27
Публикации: 261 / 24
Аз да си повдигна въпроса -ходенето на семинар, извънреден труд ли е , ако е в събота :)
#3 | 18.08.2015, 14:57
Публикации: 574 / 56
Ох колко се трудихме на последния семинар..... :)
#4 | 18.08.2015, 14:59
Публикации: 2973 / 395
Ох колко се трудихме на последния семинар..... :)
и на мен това ми хрумна, като прочетох темата :)
#5 | 18.08.2015, 17:52
Публикации: 261 / 24
Не ми помагате :D
#6 | 18.08.2015, 22:26
Публикации: 4393 / 734
Нещо подобно:

И.Гочев:-Служител пътува на връщане от командировка, през почивен ден /през този ден не е работил, но пътува през целия ден/. Дължимо ли е трудово възнаграждение, обезщетение или друго, затова, че не е при семейството си през официален почивен ден, а се прибира от командировка. Уточнявам, че изключвам всички плащания по Наредбата за команировките.
Дата на задаване на въпроса:21.1.2009 г. 15:28:09

Уважаеми господин Гочев, Дните за командировка се определят в календарни дни и могат да включват почивни или празнични дни. За времето на командировка през почивните дни, лицето получава командировъчни пари, които по смисъла на чл. 215 от Кодекса на труда са обезщетение, за неудобствата, които се създават за лицето. Извънреден труд се заплаща само в случаите, когато със заповедта за командировка е разпоредено командированият в мястото на командировката да извърши работа, за която се предвижда трудовото възнаграждение да се определя според изработеното, и при извършването на тази работа е положил извънреден труд-чл. 4, ал. 2 от Наредбата за командировките в страната. СС

***

Елица Кирова: Работодател, който е командировал свои служители на обучение в почивните им дни - събота и неделя, длъжен ли е след това да ги компенсира с допълнително почивни дни през работната седмица?
Дата на задаване на въпроса:04.6.2009 г. 16:33:17

Уважаема госпожа Кирова, Съгласно чл. 153, ал.4 от Кодекса на труда (КТ) за положен извънреден труд в двата дни от седмичната почивка при подневно изчисляване на работното време работникът или служителят има право освен на увеличено заплащане на този труд и на непрекъсната почивка през следващата работна седмица в размер не по-малък от 24 часа. При командироване извънреден труд се заплаща само в случаите, когато със заповедта за командировка е разпоредено командированият в мястото на командировката да извърши работа, за която се предвижда трудовото възнаграждение да се определя според изработеното, и при извършването на тази работа е положил извънреден труд-чл. 4, ал. 2 от Наредбата за командировките в страната. СС
#7 | 06.10.2017, 16:35
Публикации: 109 / 2
Здравейте,

изпратехме няколко служители на семинар за сметка на фирмата, провеждащ се петък и събота. Работят на 5 дневна седмица - от понеделник до петък. Деня в събота как се отчита?

Здравейте,
И на мен ми предстои командироване в събота, връщане - в неделя за една вечер:)). За официална вечеря в хотел с организирано спане и вечеря, които са поети от друга фирма - фирмата домакин.
Командировки на нашите служители как да отчета?
#8 | 06.10.2017, 17:00
Публикации: 4393 / 734
Като командировка с дневни + пътни за ваша сметка?
Може да напишете и още една бланка за отчитането на нощувките в другата фирма.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група