Издаване на про форма ?

23.09.2015, 12:25 4420 6

23.09.2015, 12:25
Публикации: 17 / 0
Здравейте,
Може ли да се издава про форма фактура за продажба, преди да си получил фактура за стоката която продаваш ?
#1 | 23.09.2015, 12:48
Публикации: 574 / 56
Може, но ако до пет дни от получаване на сумата по банков път не сте получили ф-ра за стоката зада я фактурирате, ще трябва да издадете ф-ра за авансово плащане!
#2 | 23.09.2015, 14:38
Публикации: 6403 / 1129
преди да си получил фактура за стоката която продаваш ?
Не успявам вече да проследя всички новости в счетоводството... Та от кога при продажба се получава фактура?!? :blink:

Моля колегите, които задават въпроси, да ги задават коректно, защото после в комбинация с отговорите по схемата на "развален телефон" се получават много странни (меко казано) дискусии.
#3 | 23.09.2015, 15:51
Публикации: 1166 / 86
Не успявам вече да проследя всички новости в счетоводството... Та от кога при продажба се получава фактура?!? :blink:

Моля колегите, които задават въпроси, да ги задават коректно, защото после в комбинация с отговорите по схемата на "развален телефон" се получават много странни (меко казано) дискусии.
:good: Това важи и за отговарящите: Може, но ако до пет дни от получаване на сумата по банков път не сте получили ф-ра за стоката зада я фактурирате".

#4 | 23.09.2015, 16:01
Публикации: 11932 / 2174
Струва ми се, че BalkanBusiness и dijit ще се разберат отлично . :smile1:

BalkanBusiness , а може би независимо от липсата на фактура имате документи, доказващи, че стоката е Ваша и бихте могли да избегнете варианта с Проформата ?
#5 | 23.09.2015, 16:11
Публикации: 574 / 56
Не успявам вече да проследя всички новости в счетоводството... Та от кога при продажба се получава фактура?!? :blink:

Предполагам не си проследила мисълта ми, та за това с казусче:
Аз съм търговец на стоката "Х". Поръчвам 1000 бр. от Китай, а ти желаеш да закупиш от мен 550 бройки, защото и преди си купувала от мен и доверието в моята стока е голямо. Аз желая да ми платиш предварително, но за поръчаната стока имам проФорма ф-ра от Китай и номер на товарителница с който си следя контейнера как се рее в нечии води. На 20,09 ти ми превеждаш 100% от договорената стойност на 550 бр. стоки. Аз чинно си чакам стоката, но пътят е дълъг и нао 25.09. все още нямам какво да ти фактурирам освен аванс. Стоката идва в БГ 26.09, но аз я освобождавам от митница на 30.09 и чак тогава ти фактурирам заявената и платена стока!

Дано съм по-ясен от предходния си пост!
#6 | 23.09.2015, 19:27
Публикации: 6403 / 1129
Дано съм по-ясен от предходния си пост!
Не съм се обръщала към Вас, а отправих молба към питащите да формулират ясно въпросите си.

Струва ми се, че BalkanBusiness и dijit ще се разберат отлично . :smile1:

Не мога да преценя приноса на този коментар към съдържанието на дискусията ::)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група