Майчинство и ЕООД

01.12.2015, 12:51 6952 13

01.12.2015, 12:51
Публикации: 558 / 9
Здравейте, знам , че тази тема е дискутирана много пъти, но не намерих точен отговор на въпроса си.
ЕООД на управителката и собственичка на капитала, самоосигураваща и предстои да излезе в майчинство, но взависимост от разходите ще продалжи или да работи-магазинче за дрехи и ме пита за съвет, за мен това са варянтите, но моля за мнение и от вас:
 I. Затваря магазина- излиза в майнчиство и назначава прокурист след парвата година и после го отстранява или се враща на работа и взима 50% от майнчинството, не ОКД-5 за прекъсване на дейността.

II. Магазинчето продалжава да работи, назначава продавач на 4 или 8 часа, назначава прокурист, но може ли да го назначи на;
  1. трудов до 40 часа месечно или ДУК за 1 ден в месеца?
  2.при трудов трябва и договор със служба по тр.медецина?
 3. След втората година го заличава, но пак не подава окд-5 за прекъсване докато се върне на работа.

III. Магазинчето работи, татко й е пенсионер, назначава го за съдружник и управител и еоод става оод, от 45 ден преди раждането му се пска окд-5 за започване на осигуряването и ще внася само здравни, след втората година неговото осигуряване се прекъсва и продължава тя, притесняваме , че и двамата са управители заедо и пооделно, но тя няма да подписва нищо през дветв години и тук за нея не подаваме окд-5 за прекъсване на дейността?

според мен ако е възможно, за да не й се спре обещетението за майчинство, най-доър е третия варянт
#1 | 01.12.2015, 12:55
Публикации: 558 / 9
Сещам се за подаврянт на третия татко й се назначава за управител за двете години, а тя само съдружник, после си разменят ролите, но това е свързано с повече разходи и в такъв случай по нейното подадено окд-5 за започване на дейнстта, трябва ли да се правят промени , тъй като там е подадено, като : упражнявам дейност като едноличен собсвеник на капитала на "А" ЕООД
#2 | 01.12.2015, 13:10
Публикации: 2966 / 392
Реално кой ще продава в магазина?
По отношение на фирмата дядото като съдружник и управител е най-добрия вариант.
#3 | 01.12.2015, 16:14
Публикации: 558 / 9
Варянтите магазина да работи ще е назначи продавач на 4 или 8 часа, и двамата да бъдат управители, като след като изтекът 2 години се прекъсва неговото и продължава тя или.........?
#4 | 01.12.2015, 16:19
Публикации: 558 / 9
ДУК може ли да бъде за един ден в месеца или трудовия до 40 часа, при назначаване на  прокуист,
#5 | 01.12.2015, 23:24
Публикации: 9298 / 1557
ДУК може ли да бъде за един ден в месеца или трудовия до 40 часа, при назначаване на  прокуист,

При ДУ няма работно време, така че не може за един или два часа или за 40 часа месечно. Същото важи и за прокуриста. Освен ако не изпаднете в някаква екзотика с прокурист на ТД.
#6 | 02.12.2015, 10:30
Публикации: 2966 / 392
Вкарайте дядото във фирмата, като съдружник и управител (без възнаграждение) и стига сте въртели някакви сложни схеми. Тази идиотщина с прокуриста дори не знам откъде е събрала толкова много популярност.
Важното е лицето, което ще продава в магазина да е с редовен договор и реално работно време.
#7 | 02.12.2015, 11:51
Публикации: 307 / 40
Прокуристът е единствен вариант при ЕТ с дейност. Но за ООД/ЕООД/ подкрепям Pupeshche.
#8 | 02.12.2015, 14:34
Публикации: 558 / 9
хиляди благодарности, отново ми помагате!

Прокурист се казва пи ЕТ, а управител при ЕООД?

Няма да има проблем след като минат двете години, дядото да спре да се осигурява, въпреки, че и той ще е управител, не извършва дейност и не подписва нищо.
#9 | 02.12.2015, 14:48
Публикации: 558 / 9
За моя си информация, ако в еоод се назначи управител външно лице, обяви се в АВ, назнааването му става по два начина ДУК или трудов, при дук няма работно време , но може ли да бъде за 1-2 дни в месеца, примерно, когато подписва ведомостите и платежните.
#10 | 02.12.2015, 14:54
Публикации: 2966 / 392
Дядото ще вписан като управител и ще разписва всичките бумащини, които иначе би разписвала майката.
Осигуряването ще е като СОЛ и само за здравно - ако иска може и социално, никой няма да го спре.
Прокурст и управител са различни неща.
#11 | 02.12.2015, 15:13
Публикации: 558 / 9
още веднъж благодаря, само остава притеснението ми след втората година може да се прекъсне осигуряването му ако не извършва дейност въпреки, че е управител.
#12 | 02.12.2015, 16:08
Публикации: 9298 / 1557
още веднъж благодаря, само остава притеснението ми след втората година може да се прекъсне осигуряването му ако не извършва дейност въпреки, че е управител.
Ако е управител само по силата на учредителния договор /без ДУ!/ ще се осигурява като СОЛ само за времето, през което действително управлява /докато майката е в майчинство/. После тя поема управлението. Дядото спира самоосигуряването, не се подписва никъде, чака само дивидент и следващо внуче. :-)
#13 | 02.12.2015, 16:16
Публикации: 558 / 9
Наистина много благодаря  :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група