Кредитно известие след рег. по ДДС

12.12.2015, 14:44 4361 4

12.12.2015, 14:44
Публикации: 69 / 0
Здравейте,
Фирма е издава фактура за услуга, която е издадена преди регистрация по ДДС.
След време се регистрира по ДДС, а трябва да издадем КИ само за част от вече издадената фактура. 
Въпроса е..ако услугата е била за 500лв. и кредитираме 250лв., върху тези 250лв трябва ли да се начисли ДДС или трябва да се включи в тях...

#1 | 14.12.2015, 01:53
Публикации: 2 / 0
Услугата е извършена преди регистрацията по ДДС и, съответно, в кредитното известие няма начисляване на ДДС. Пишеше го някъде в ППЗДДС, ако не се лъжа. Абсолютно съм сигурен, че е така, защото имах същия случай преди години. Потърсете.
#2 | 14.12.2015, 07:27
Публикации: 6403 / 1129
Има значение какво е фактурирано преди регистрацията по ЗДДС - авансово плащане или извършена услуга.
От там следващ въпрос: Какво налага издаването на кредитно известие - анулиране на част от договора (възможно е при авансово плащане) или промяна в условията на договора (намаляване на цената)

Иначе горният диалог между питащ и отговарящ ми звучи като развален телефон
#3 | 14.12.2015, 15:15
Публикации: 69 / 0
Фактурата е за извършена услуга в IT сектора.
Тъй като клиента не е останал доволен от услугата се налага да кредитираме част от нея.
Не мога обаче да разбера как трябва да се направи, защото все пак вече сме регистрирани по ДДС и според мен трябва да начислим такова..
#4 | 14.12.2015, 18:44
Публикации: 11934 / 2174
Фактурата е за извършена услуга в IT сектора.
Тъй като клиента не е останал доволен от услугата се налага да кредитираме част от нея.
Не мога обаче да разбера как трябва да се направи, защото все пак вече сме регистрирани по ДДС и според мен трябва да начислим такова..

Не е ли редно Вие да заплатите някаква / евентуално уговорена в договора / неустойка вместо да издавате КИ, което по принцип е за намаляване на количество или единична цена / с една дума на данъчна основа / ? На практика нямате промяна на цената на услугата, защото същата е извършена и платена вече.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група