ЕТ- Патентна дейност с два обекта

14.12.2015, 09:01 3182 3

14.12.2015, 09:01
Публикации: 187 / 1
ЕТ м. август разкри втори търговски обект"Книжарница" . Двата обекта са в различни столични района. При страниране на дейността   е подадена патентна декларация  . В обекта работи лице назначено по ТД. В първият обект  - дейността осъществява  с личен труд собственика . М.ноември работника  подава молба за неплатен отпуск  8 месеца и му е разрешен. Собственика  работи в двата обекта  до 14 ч. в първия и след 14 ч до 19 ч във втория. Въпросът ми е, тъй като не ми е ясно изобщо:
-За 2016 г. трябва да подаде  две патентни декларации. В които трябва да маркира  "Дейността се осъществява с личен труд ".
В двете декларации следва да попълни част 7 ?
-В двете общини патентния данък е различен. И в двата обекта  дейността е един и същи вид. Щом не са различни - данъчно облекчение не се ползва?
И вече тук нищо не разбирам- При завръщане на лицето назначено по ТД  какво следва да се направи. "Според мен  не  би следвало да подава декларация за по промяна на обстоятелства, тъй като няма промяна на данъка."
Това са моите разсъждения, но изобщо не съм сигурна , че е правилно. 
#1 | 14.12.2015, 10:22
Публикации: 307 / 40
Да, подават се две патентни декларации без отметка на декларацията за втория обект, че "Дейността се осъществява с личен труд " - има наето лице по ТД.
Няма право на данъчно облекчение - не е изпълнено условието през цялата данъчна година собственика да работи в обектите само с личен труд.
След връщане на лицето на работа не подава декларация за промяна.
#2 | 14.12.2015, 10:38
Публикации: 187 / 1
Благодаря Ви за отговора.
Само остана тази част 7 -ма .В първата патентна  попълва адреса на втория обект. А в втората патентна  в част 7-ма попълва адреса на първият обект.
#3 | 14.12.2015, 11:45
Публикации: 307 / 40
Вторият обект не е дейност с личен труд и не се попълва за него част 7 в първата декларация.
А за първия обект не съм сигурна дали се посочва, тъй като и без това няма да има данъчно облекчение. Но за по-сигурно попитайте на място в общината или направо го запишете.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група