Приход от финансиране по мярка 121

21.12.2015, 11:13 3014 2

21.12.2015, 11:13
Публикации: 4 / 1
Въз основа на договор за отпускане на финансова помощ по мярка 121 „Модернизиране на земеделските стопанства” през м.12.2015 г.е изградена плантация-200 дка трайно насаждение Пауловния за производство на биомаса.
Получено е финасирането от ДФ Земеделие.
Кога трябва да започне признаването на прихода от финасиране и какъв процент годишно трябва да е той, при положение, че пауловнията е трайно насаждение с живот 20-25 години и добивът на биомаса започва 2 години след засаждането и  ?
#1 | 21.12.2015, 14:20
Публикации: 2027 / 254
СС 41
Правителствени дарения
4.1. Правителствено дарение, свързано с биологични активи и селскостопанска продукция, предоставено без условия, се признава като приход в периода на получаването му.
4.2. Получено правителствено дарение, свързано с биологични активи и селскостопанска продукция, предоставено с условия, се признава като приход в периода на изпълнение на поставените условия.
#2 | 21.12.2015, 15:10
Публикации: 4 / 1
СС 20  и СС 41 съм ги чела много пъти :) Просто исках да чуя и други мнения.
Според мен амортизационната норма трябва да е 5% /съобразно живота на растенията/ Амортизациите трябва да започнат да се начисляват от момента в който започне добива на биомаса/т.е да се третират като "плододаващи" растения, въпреки, че това не е овощна градина/.От този момент трябва да започне и признаването на прихода.
Иначе да призная приход от финасиране тази година, при условие, че няма все още приход от продажби ми се струва абсурдно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група