Обща фактура в края на месеца

25.01.2016, 19:32 3304 1

25.01.2016, 19:32
Публикации: 191 / 5
Здравейте!  Искам да попитам редно ли е -  физ.лице купува в рамките на един месец стоки и му се издават касови бележки и в края на месеца идва и иска фактура? Кас. бележки са с различни дати. Не е ли срока да издаване на фактура 5 дни от датата на дан.събитие? Примерно идва човек с бележки от 5, 6 и 10 януари и иска фактура сега. Ние вече имаме издадени фактури и с днешна дата . Как се процедира? Според мен не е редно така, но някой хора казват, че на други места им издавали обща фактура. Ако някой има подобен случай ще съм благодарна да ми каже мнението си.
#1 | 25.01.2016, 20:16
Публикации: 11956 / 2182
ЗДДС
..............
чл.113
...........
(13) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) За две или повече извършени доставки на стоки или услуги, данъкът за които става изискуем през един и същ данъчен период, може да се издаде сборна фактура. Сборната фактура задължително съдържа реквизитите по чл. 114, ал. 1, т. 9 - 15 за всяка отделна доставка, отразена в сборната фактура, и се издава не по-късно от последния ден на месеца, през който данъкът за доставките е станал изискуем, а при вътреобщностни доставки - в срока по ал. 5.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група