ДДС при доставка от ЕС от нерегистрирано лице

13.03.2016, 10:10 7178 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.03.2016, 10:10
Публикации: 308 / 8
Здравейте,

Нерегистриран по ЗДДС доставчик от страна в ЕС издава фактура за доставка на ДМА без ДДС на получател рег. по ЗДДС в България. Следва ли получателят да самоначисли ДДС с издаването на протокол по чл. 117?
#1 | 13.03.2016, 15:06
Публикации: 6328 / 1033
Здравейте,
При така зададеният въпос няма как да отговорим еднозначно.
Уточнете какво ДМА придобивате или сами си направете проверката в следния текст дали имате ВОП:
Скрит текст :
А протокол се издава от получател на доставката по:
Скрит текст :
Ако нямате ВОП, няма да издавате протокол :smile1:
#2 | 16.03.2016, 22:23
Публикации: 308 / 8
 :good:
#3 | 07.06.2018, 10:30
Публикации: 246 / 7
Здравейте!
Регистрирано по ЗДДС лице получава стоки от Гърция, като доставчикът няма VAT номер при проверка във VIES. Стоките са плодове и зеленчуци.
Смятам, че не издавам протокол в този случай?
Но отбелязват ли се тези количества и тяхната стойност в пристиганията на Интрастат?
Благодаря предварително!
#4 | 07.06.2018, 11:39
Публикации: 6328 / 1033
Здравейте,
Не е необходимо да самоначислявате данък с протокол.
Ако сте регистриран оператор по Интрастат, действате според методологията.
#5 | 07.06.2018, 12:04
Публикации: 246 / 7
Здравейте,
Не е необходимо да самоначислявате данък с протокол.
Ако сте регистриран оператор по Интрастат, действате според методологията.
Здравейте  и благодаря отново!
Регистриран оператор по интрастат е дружеството. Да разбирам ли, че въпреки че сделката не ВОП, следва тези количества и стойността им да бъдат включени в пристиганията?

Скрит текст :

Нещо това не мога да си го изясня - ВОП е различно от вътреобщностните пристигания по Интрастат ?
#6 | 11.06.2018, 16:01
Публикации: 246 / 7
.
#7 | 10.04.2019, 09:14
Публикации: 4 / 0
Колеги, моля за потвърждение! Аз съм от страната на клиент рег.по ЗДДС и съм получател на тестер(оборудване) за дейността ми от доставчик нерегистриран по ЗДДС в КИПЪР. Ф-рата, която са издали от Кипърската фирма е без начислен ДДС.За мен това е ВОП, за който трябва да си самоначисля ДДС в БГ с протокол по чл.117. Правилни ли са ми разсъжденията?
#8 | 10.04.2019, 09:30
Публикации: 211 / 28
Не е ВОП.

    Вътреобщностно придобиване
    Чл. 13. (1) Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока в случаите по чл. 6, ал. 2, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове