Разчети

14.03.2016, 11:23 2050 2

14.03.2016, 11:23
Публикации: 86 / 0
Здравейте,
Има нещо, което много ме притеснява и реших да Ви попитам.
Става въпрос за това, че работя в две фирми на един собственик. Едната издава списание и е новообразувана.Другата е рекламна агенция и си е ок.Фирмата, която издава списание няма възможност да си покрива всички разходи, например за печат на изданието и другата ги поема т.е фактурират се на другата с тенденция да се префактурират тази година. Да, обаче за годишния отчет не знам как е по правилно да ги заведа:
-като разчет в с/ка 498 и като се префактурират ще ги изчистя ;
или
-като разходи сега, а като се преафактурират ще са като приходи.
Ще съм Ви много благодарна ако ме посъветвате , защото това много влияе на резултата, дори почти "изяжда " печалбата на дружеството .
#1 | 14.03.2016, 12:18
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Според мен, така както сте описали ситуацията, най-близо до икономическото съдържание на тези фактури е да ги осчетоводите като разходи за бъдещи периоди, които няма да се отразят в ОПР като разход и да "изядат" печалбата, а ще ги признаете при префактурирането към списанието.
#2 | 14.03.2016, 14:50
Публикации: 86 / 0
Много благодаря!
Сетила съм се за този вариант, но те са отминали вече разходи и ако ги осчетоводя сега като разходи за бъдещи периоди, след това как трябва да стане  -тогава да минат за разход за периода и да се префактурира приход  или .. ,моля за малко пояснение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група