Починал съдружник и управител в ООД

04.04.2016, 08:25 5142 2

04.04.2016, 08:25
Публикации: 148 / 11
Здравейте,

Момента за компанията и за мен като човек е доста труден и се обръщам към Вас колегите ми за съдействие, понеже не съм имал подобен случай. Моля да ми потвърдите разсъжденията и да ме насочите ако са грешни.

На първо място трябва предполагам да прекратя трудовият договор. Починал е на 31.03 (тогава беше в отпуск и предполагам няма трудова злополука и т.н.) Дата на прекратяване ще е 01.04.
2. Последната заплата на кого трябва да я преведа? Момчето няма деца или съпруга. Има брат майка и баща. Заплатата се превежда на всички посочени в свидетелството за наследници по равно или...?
3. Въобще не ми е ясно какво следва за ООД-то и неговият дял в него. Доколкото разбирам от това, което прочетох в ТЗ, ще трябва да изготвя баланс към края на Март и понеже със съдружника си участват с по 50%, то на наследниците му трябва да преведа 50 % от чистите активи на дружеството? За самото вписване на обстоятелствата в ТРегистър ще се обърнем към адвокат.
4. Има ли някаква възможност брат му да наследи дела му в компанията (няма завещание) и да не се налага изготвяне на баланс. Това разбира се би станало само ако и родителите му са съгласни. Аз просто искам да се допитам за вас дали ви е позната подобна практика и процедура.

Благодаря на всички, които ще ми помогнат!
#1 | 04.04.2016, 10:01
Публикации: 1703 / 207
Моите съболезнования!
Надявам се това да е от полза:
Нарушено право на наследяване на дяловете в ООД
Скрит текст :
#2 | 04.04.2016, 16:26
Публикации: 148 / 11
А някой знае ли на кого трябва да преведа последната заплата. Предполагам на всички посочени в удостоверението за наследници, но в някаква пропорци или по равно?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група