Счетоводителите като наказателноотговорни лица

24.03.2016, 16:33 55127 54

#40 | 24.03.2016, 16:33
Публикации: 9 / 2
 Ако клиент донесе 300 фактури голямо писане ще падне
Представи си да донесе не 300, а  близо 3000 броя фактури за покупки за един месец. А сега си представи, че продажбите са около 5000 и  за улеснение са на експортен файл. "Днес, 05.03.2016, Жечка Ташева, с ЕГН..., Управител на Едикаквоситам ми пердаде 3000 фактури за покупки, един файл с разширение txt. на флашка с приложен към него списък/опис/ на хартия за 5000 броя фактури за продажби. Общо 23 кг хартия, окомплектована в  8броя торби"
"Днес 08.03.2016 г. , непосредствено преди началото на банкета приключихме с броенето на документите и съпоставянето на данните в експортен файл за продажби и списъка на документите"  :smile1:
Както се казва...не си бетон когато си недокументиран.
#41 | 24.03.2016, 22:41
Публикации: 332 / 38
Представи си да донесе не 300, а  близо 3000 броя фактури за покупки за един месец. А сега си представи, че продажбите са около 5000 и  за улеснение са на експортен файл. "Днес, 05.03.2016, Жечка Ташева, с ЕГН..., Управител на Едикаквоситам ми пердаде 3000 фактури за покупки, един файл с разширение txt. на флашка с приложен към него списък/опис/ на хартия за 5000 броя фактури за продажби. Общо 23 кг хартия, окомплектована в  8броя торби"
"Днес 08.03.2016 г. , непосредствено преди началото на банкета приключихме с броенето на документите и съпоставянето на данните в експортен файл за продажби и списъка на документите"  :smile1:
Както се казва...не си бетон когато си недокументиран.
Жечка Ташева с такъв документооборот трябва да има ERP система! Какви са тези текстови файлове  :smile1:
#42 | 25.03.2016, 10:05
Публикации: 1187 / 228
С този документооброт Жечка Ташева вероятно плаща поне едно сто лева на месец...      :cray:
#43 | 25.03.2016, 10:41
Публикации: 11932 / 2174
С този документооброт Жечка Ташева вероятно плаща поне едно сто лева на месец...      :cray:

Hrili ,

за Жечка ли да плачем или за  счетито на Жечка ??? :cray:
#44 | 25.03.2016, 10:50
Публикации: 1187 / 228
За Жечка - защо да плачем за този кърлеж - счетоводителя, който й пие кръвчицата...
#45 | 25.03.2016, 11:42
Публикации: 9 / 2
С този документооброт Жечка Ташева вероятно плаща поне едно сто лева на месец...      :cray:
Поне 130 лева ,щото иска фактура...потеже й се виждат малко. Пък и нали сега като споделяме отговорността някак не върви да разходваме средства без съответното документиране.
#46 | 25.03.2016, 12:17
Публикации: 11932 / 2174
То, както е тръгнало да се стягат собствениците да стават счетита.......и тях, ако арестуват няма и бизнес да има.
#47 | 25.03.2016, 18:24
Публикации: 332 / 38
Държавата като не може да арестува политици и  престъпници то поне счетоводители да арестува  :smile1:  Ако НАП не може да си събере приходите и да хване данъчните измами не е необходимо тази функция да се прехвърля на счетоводителите, никой не ни плаща за това  :smile1:
#48 | 06.04.2016, 23:21
Публикации: 79 / 2
Според мен трябва да се натисне НАП да не дискриминират юридическите лица, спрямо физическите и Едноличните търговци, по отношение на достъпа до електронни услуги с ПИК код. Ако може да се подават ДДС декларации, осигурителни декларации, годишни данъчни декларации и т.н. с ПИК код на фирмата, вместо с електронен подпис на счетоводителя, това ще реши много от горепосочените проблеми, свързани с вменяване на отговорности на счетоводителите. Така управителите ще са длъжни да се интересуват какво се подава (тъй като те го подписват), а не при проверки да си "измиват ръцете" с думите "не знам счетоводителя какво е подавал, нищо не ми е казвал".
С това ще се намалят и административните разходите на бизнеса за електронен подпис, упълномощаване и т.н. (може да се използва като аргумент).
Виждам, че ще има национална среща на счетоводните предприятия - призовавам ако някой ще присъства, да повдигне този въпрос. Ако има мотивирано искане от счетоводната гилдия (и от бизнеса), не виждам аргументи от НАП да откажат достъп на фирмите с ПИК, при условие че го предоставят на физ. лица и ЕТ.
#49 | 13.04.2016, 11:53
Публикации: 1 / 0
Имаме място на стопанска дейност в Холандия и ДДС-регистрация там.
Холандските счетоводители искат САМО екселски файл - табличка с опис на фактурите по имейл!!! Нищо друго!
Едва ли техните данъчни по-трудно си събират приходите!
А и холандските счетоводители едва ли носят отговорност, ако аз им изпратя грешна таблица!  ... Имах и дан.проверка в Холандия и всички документи ги изпращах по имейл, без ел.подпис, без вярно с оригинала, дата, три имена, подпис и печат на всяка страница ... и холандският данъчен си беше съвсем доволен, а българските са все незадоволени ... Освен това се оказа, че в Холандия е много важно, дали търговеца е добросъвестен, .... което в България изобщо няма никакво значение ...
#50 | 13.04.2016, 16:11
Публикации: 4366 / 719
Случвало ми се е чужди фирми/организации да ми "реимбурсират" направени от мен разходи - ксерокопия или сканове винаги са вършили работа. Какво става с тяхната "документална обоснованост"?!? Да не говорим пък за бумащината ни по европроекти, в сравнение със изискванията към европейските фирми/организации...
#51 | 14.04.2016, 13:28
Публикации: 131 / 9
Потвърждавам горното. Възстановявал съм хиляди евро ДДС от Белгия, само сканирах фактурите и платежните документи и им ги изпратих в тяхната НАП, нищо повече, никакви справки от счетоводството, нищо. И ДДС-то беше възстановено. Тук за едни кирливи пари от ДДС ми събуват гащите понякога с техните списъци, в които си като подсъдим да се обясняваш като ученик в първи клас... Сега с тези разпоредби, още повече унижават професията и ни правят да изглеждаме като съучастници на потенциални престъпници (нашите клиенти). Нямаме силно лоби в парламента и си правят с нас каквото искат.
#52 | 16.04.2016, 22:21
Публикации: 25 / 16
Аз едно нещо не мога да разбера,тези собственици ще работят ли или ще се занимават само с бумащина? Това за изпращане на документи от собственика до счетоводната кантора с електронен подпис е просто смехотворно.Смехотворно е също аз да нося отговорност за достоверността на документите - аз бюро на интерпол ли съм, ДАНС ли съм или какво съм? За пореден път господа адвокати показвате,че нищо не разбирате от нашата професия. А какво тълкователно решение ще дадете за адвокатите ,които изготвят договори за продажба на търговски дружества с огромни задължения,това не е ли участие в престъпление?А какво да направя в случаите,когато собственика ми казва,че той си носи отговорността?Също така да питам,счетоводните кантори,които обслужват примерно 20 ТД,с 20 електронни подписа ли трябва да работят?И като работя с електронния подпис на фирмата или собственика,дали не мога пак да направя нещо недобросъвестно ако реша?Собственика няма да стои да ме надзирава.Оставете фирмите и собствениците да  правят бизнес и икономика.
Новият ЗС за счетоводството беше приет поради европейска директива,чиято цел е да се облекчи бумащината на малките фирми,а ние отново побългаряваме всичко.
Явно господа адвокати счетоводна професия ви е голям трън в очите.
Уверявам Ви ,че е къртовска и не толкова платена / примерно както вашия материален интерес / и вашата наредба за минималните адвокатски възнаграждения,която е в абсолютно противоречие с принципите на свободната пазарна икономика и конкуренцията.
#53 | 27.04.2016, 16:48
Публикации: 131 / 9
Аз едно нещо не мога да разбера,тези собственици ще работят ли или ще се занимават само с бумащина? Това за изпращане на документи от собственика до счетоводната кантора с електронен подпис е просто смехотворно.Смехотворно е също аз да нося отговорност за достоверността на документите - аз бюро на интерпол ли съм, ДАНС ли съм или какво съм? За пореден път господа адвокати показвате,че нищо не разбирате от нашата професия. А какво тълкователно решение ще дадете за адвокатите ,които изготвят договори за продажба на търговски дружества с огромни задължения,това не е ли участие в престъпление?А какво да направя в случаите,когато собственика ми казва,че той си носи отговорността?Също така да питам,счетоводните кантори,които обслужват примерно 20 ТД,с 20 електронни подписа ли трябва да работят?И като работя с електронния подпис на фирмата или собственика,дали не мога пак да направя нещо недобросъвестно ако реша?Собственика няма да стои да ме надзирава.Оставете фирмите и собствениците да  правят бизнес и икономика.
Новият ЗС за счетоводството беше приет поради европейска директива,чиято цел е да се облекчи бумащината на малките фирми,а ние отново побългаряваме всичко.
Явно господа адвокати счетоводна професия ви е голям трън в очите.
Уверявам Ви ,че е къртовска и не толкова платена / примерно както вашия материален интерес / и вашата наредба за минималните адвокатски възнаграждения,която е в абсолютно противоречие с принципите на свободната пазарна икономика и конкуренцията.

Амин.
#54 | 28.04.2016, 13:11
Публикации: 6 / 2
Напълно подкрепям , вашата теза! Много правилно е написано!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група