Майчинство при два трудови договора

21.07.2014, 16:21 6308 3

21.07.2014, 16:21
Публикации: 102 / 1
Здравейте, искам си изясне нещата относно майчинството след 1г при работодателя на втори трудов гоговор. Та имам майка, която работеше като основен ТД при друга фирма и като втори при нас. За първата година всичко е ок, минаха болничните, след това и молбата за отпуск до 410 дни. Сега след 1г. обезщетение се плаща от НОЙ с подаване на молба,акт и др. документи само от фирмта по основния договор. При нас /допълнителният ТД/ я завеждам като отпуск за гледане на дете до 2г. Въпросът ми е дали продължаваме да плащаме и за тази година здравните от 20.16лв или трябва само от паботодателя по основния ТД. Благодаря ви предварително.
#1 | 22.07.2014, 08:33
Публикации: 155 / 4
Продължавате да си плащате здравната осигуровка, все пак това лице е при вас на ТД.
#2 | 23.11.2016, 13:09
Публикации: 15 / 0
Здравейте, и аз имам подобен случай. Имаме жена, която е в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст и при нас тя е на основен трудов договор. И отделно в друга фирма на втори трудов договор. Сега тя иска да напусне нашата фирма, и да бъде само във фирмата, където е по втори ТД.
Питането ми е: Каква е процедурата от наша страна да й прекратим ТД и майчинството? И процедурата от страна на другата фирма (където е на втори ТД) с подаването на документи за изплащане на 50% майчинство?
#3 | 26.11.2016, 10:59
Публикации: 15 / 0
Здравейте, и аз имам подобен случай. Имаме жена, която е в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст и при нас тя е на основен трудов договор. И отделно в друга фирма на втори трудов договор. Сега тя иска да напусне нашата фирма, и да бъде само във фирмата, където е по втори ТД.
Питането ми е: Каква е процедурата от наша страна да й прекратим ТД и майчинството? И процедурата от страна на другата фирма (където е на втори ТД) с подаването на документи за изплащане на 50% майчинство?

Някой може ли да ми каже ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група