ДДС за стока, която не влиза в България

10.06.2016, 11:39 2876 3

10.06.2016, 11:39
Публикации: 141 / 3
Здравейте колеги, моля за малко помощ. 1ва Българска фирма превежда по проформа фактура пари за зкупуване на стока от Гърция на друга 2-ра българска фирма . 2-рата българска фирма купува стоката от Гърция издава фактура на 1-вата българска фирма за  закупената сока, която стока съответно от Гърция директно се транспортира до Швеция.
Моля за малко помощ:
Според мен ДДС се дължи единствено от Шведската фирма права ли съм, че нещо много се обърках.Според вас как ще се фактурира цялата сделка? Благодаря.
#1 | 10.06.2016, 12:03
Публикации: 141 / 3
Забравих да добавя, че 1-ватабългарска фирма не е регистрирана по ДДС, това означава ли че трябва 2-рата българска фирма да ничисли ддс за закупената стока.
#2 | 10.06.2016, 12:31
Публикации: 11934 / 2174
Нещо не ми стана ясно защо давате пари на втора фирма да Ви закупува стока вместо да си я купите Вие. И да, след като втората фирма е регистрирана по ЗДДС ще начисли ДДС, ако смисълът на операцията е, че Ви продават стоката.
#3 | 10.06.2016, 12:36
Публикации: 141 / 3
Да знам че звучи нелогично, но така е уговорена сделката т.е:
Да разбирам ли че трябва да се процедира по следният начин:
2-рата фирма , която за купува стоката от гръцката фирма,получава фактура от гръцката фирма за стоката без ддс, 2-рата българска фирма , която е регистрирана по ддс издава фактура с ДДС на 1-вата българска фирма , която не е регистрирана по ддс , съответно същата продава на Шведската фирма без ДДС , правилно ли мислч?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група