Сходна длъжност и ВПОРЗ

14.06.2016, 11:02 5192 3

14.06.2016, 11:02
Публикации: 632 / 23
Здравейте!
Изпитвам затруднения за определяне на "сходна" длъжност във ВПОРЗ.
Напр. шофьор на лекотоварен автомобил, можем ли да му признаем стажа като куриер, водач автопатрул, продавач разносна търговия.
Моля, за мнения, ако сте в такава ситуация, какво бихте записали във ВПОРЗ и признали във връзка с ДВТСПО.
#1 | 14.06.2016, 13:26
Публикации: 1187 / 228
Общо взето може да му включите каквото желаете, това е вменено изцяло като ангажимент на работодателя. Трябва да си имате предвид само, че за определени длъжности и професионални дейности има нормативни изисквания за притежаване на определени професионална квалификация, образование и т.н...
#2 | 14.06.2016, 14:42
Публикации: 632 / 23
Общо взето може да му включите каквото желаете, това е вменено изцяло като ангажимент на работодателя. Трябва да си имате предвид само, че за определени длъжности и професионални дейности има нормативни изисквания за притежаване на определени професионална квалификация, образование и т.н...

Това за нормативните изисквания е ясно, не не виждам каква връзка има с темата? То има отношение към действителността на ТД, но не и към ДТВТСПО.
Въпросът е какво Вие напр. бихте признали и защо?
#3 | 15.06.2016, 09:03
Публикации: 1187 / 228
Aз съм направил следното - във всички правила за работната заплата съм казал да се впише "Работодателят признава целия трудов стаж на работника, без значение от неговото естество, доказан по надлежен начин". Така с пренебрежимо по-голям разход за ФРЗ съм си спестил драми, надхващания, обяснения, оплаквания и дрязги със и между работниците, защо на един му било признато нещо, а на друг - не.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група