Фактури и бележки от земеделски производители ?! ?!?

05.07.2016, 19:29 3731 3

05.07.2016, 19:29
Публикации: 2 / 0
Здравейте , имам Фирма занимаваща се с Заведение за Бързо хранене , искам да попитам фактури и бележки без касов бон от земеделски производители може ли да ги ползвам за разходи и да си оправям ДДС-то с тях ?
#1 | 05.07.2016, 22:23
Публикации: 9299 / 1558
За "оправяне" на  ДДС-то можете да ползвате САМО фактури от регистрирано по ЗДДС лице. Няма проблем, ако това лице е ЗП. Дали тези фатури може да са без касов бон - вижте Наредбата за отчитане на плащанията в търговските обекти.
#2 | 06.07.2016, 00:40
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора. В случая исках да попитам ( явно не съм се изразил правилно , за което се извинявам) , дали бележки то ЗП може да ги ползвам за разход,  но тъй като те не са регистрирани по ЗДДП , дали ще окажат влияние върху дължимото от мен ДДС ?!
#3 | 06.07.2016, 07:08
Публикации: 9299 / 1558
Ако тези "бележки" съдържат рекизите, изисквани от Закона за счетоводството и ако покупката е сързана с дейността Ви - би могло да се отчетат като разход.
След като доставчикът не е регистриран по ЗДДС, то той не начислява ДДС и  Вие нямате право на данъчен кредит по сделката. /няма да можете да намалите дължимия ДДС за месеца/
Помолете Вашия счетоводител да Ви обясни тези неща с конкретни примери.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група