Проблем с представителство на МОЛ

15.09.2016, 12:16 2176 2

15.09.2016, 12:16
Публикации: 50 / 1
Здравейте,дано някой е имал такъв проблем, за да ми помогне. МОЛ на материални активи влиза в болница. В телефонен разговор отказва да упълномощи негов представител, за да се предадат активите, които дружеството трябва да ползва в процеса на дейността си. Изпратихме и писмено покана за предлагане на упълномощено лице и предвид телефонния разговор, очакваме да не се отговори. Какво следва в този случай? В ЗС няма ясно цитиран текст как се постъпва в такива случаи, които явно стават практика. Ще задам писмено въпроса до МФ, но това изисква поне един месец. Ориентирали сме се към нотариус да го представлява срещу заплащане, но това при евентуални липси ще издържи ли в съда? Разнопосочни са становищата на адвокати с които говорих.
Ако някой е имал такъв случай нека да подскаже как следва да се постъпи най-правилно. Ясно ми е, че без МОЛ не трябва да се пипа склада, но е належащо отварянето му по производствена необходимост.
#1 | 15.09.2016, 13:14
Публикации: 4393 / 734
Може би с назначена нарочна комисия? А как ще влезете в склада?
#2 | 15.09.2016, 14:43
Публикации: 50 / 1
Благодаря bobo за желанието да ми помогнете, но имали колега който да се е сблъсквал и решил този проблем
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група