Обявяване дейност на ЕООД и отписване от бюрото по труда

21.09.2017, 10:17 2888 2

21.09.2017, 10:17
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Имам следният казус: Регистрирана съм в бюрото по труда, но наскоро създадох ЕООД с идеята подписване на договор с фирма извън България. Фирмата иска да подпишем договор, но вече се е забавила спрямо уговорената дата и се опасявам, че ще подишем договора със задна дата. Въпросът ми по-скоро е кога е редно да обявя начало на дейността и съответно да се отпиша от бюрото - от датата на подписване на договора или от датата на издаване на първата фактура? Ясно е, че в мой интерес е да отложа обявяването на дейност, особено имайки предвид, че подписването на договора се е забавило и може да се случи със задна дата, но все пак искам да е законно. Благодаря предварително!
#1 | 21.09.2017, 10:23
Публикации: 9339 / 1571
Щом искате всичко да е законно, не подписвайте договор със задна дата.
Понятието "начало на дейност" не е дефинирано никъде, но подписването на първия договор за поръчка или услуга почти винаги значи начало на дейност.
Не зная какъв договор ще сключвате с фирма извън България, но понякога се изисква регистрация по ЗДДС 7 дни преди сключването на договора.
#2 | 21.09.2017, 11:37
Публикации: 3 / 0
Щом искате всичко да е законно, не подписвайте договор със задна дата.
Понятието "начало на дейност" не е дефинирано никъде, но подписването на първия договор за поръчка или услуга почти винаги значи начало на дейност.
Не зная какъв договор ще сключвате с фирма извън България, но понякога се изисква регистрация по ЗДДС 7 дни преди сключването на договора.
Благодаря за отговора! Договорът ще бъде за консултантски услуги. Регистрацията по ЗДДС е в ход, но не е приключила. Обясних сроковете на чуждестранната фирма, но те ме увериха, че до пускане на първа фактура, т.нар. VAT номер няма да им бъде нужен. Ще се опитам да заложа на промяна на датата на договора, но другата страна явно също няма опит в работата с консултанти от друга страна и се бави...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група