Назначен работник по време на болнични

21.10.2016, 09:47 4723 7

21.10.2016, 09:47
Публикации: 927 / 28
търся съвет по следния казус
фирма е назначила работник без негово знание /ръководител транспорт ..../ съответно нито договорите са разписани нито и заповедта за освобождаването му  но сега два месеца по късно се оказа че този човек е бил в болнични в същия период и от нои сега  го търсят да връща парите. фирмата също днес получи писмо от нои да предостави цялата документация свързана с този работник изобщо кашата е безобразна и се чудя има ли някаква възможност да се минимизират щетите и дали не е по добре ,ако работника се съгласи да си подпише договорите  да поеме вината а от фирмата да му възстановят сумата ...
#1 | 21.10.2016, 09:49
Публикации: 5497 / 371
Незнам дали няма да е по-добре, работникът да подпише заповедта за назначение, в която да пише, че е встъпил в длъжност след изтичане на болничния. Съответно правите корекция на Д1 и 6
#2 | 21.10.2016, 10:01
Публикации: 6 / 0
Подкрепям мнението на dalila.Няма да се разминете без ходене до НОИ за задължителни предписания и оттам до НАП за корекция на д1 и д6
#3 | 21.10.2016, 10:14
Публикации: 927 / 28
благодаря за отговорите но и аз не съм запознат с цялата ситуация на знам дали на датата в която е назначен е бил вече в болнични или после излиза до кога са били болнични но се надявам да има някакъв вариант да се оправи тази бъркотия .
но явно и това е вариант с корекции на д1 и д6
#4 | 21.10.2016, 10:28
Публикации: 927 / 28
това със започване на работа след изтичане на болничните ми се вижда ,че може и да стане ,ако коригираме д1 и д6 и няма отработени дни във нашата фирма няма да има причина да си ползва болничните от другата фирма обаче ще стане тъпо,ако сме го освободили на работа по време на болнични те му ..???? 
#5 | 21.10.2016, 10:38
Публикации: 5497 / 371
това със започване на работа след изтичане на болничните ми се вижда ,че може и да стане ,ако коригираме д1 и д6 и няма отработени дни във нашата фирма няма да има причина да си ползва болничните от другата фирма обаче ще стане тъпо,ако сме го освободили на работа по време на болнични те му ..????
1. НОИ не ги интересува дали е освободен по време на болнични. Това е от компетенцията на ИТ.
2. Но, ако все пак това се е случило, най-добре лицето да попълни молба за освобождаване, счит.от датата на която е освободено. за да сте изрядни документално

#6 | 21.10.2016, 11:04
Публикации: 33 / 2
Преди няколко години имах лице, което по основния си трудов договор беше в болнични, в същото време Общото събрание го избира и за член на съвет на директорите, тогава от НОИ ми казаха, че договора дори да е подписан влиза в сила чак когато свършат болничните. Така, че послушайте dalila.
#7 | 21.10.2016, 11:08
Публикации: 927 / 28
ок. благодаря на всички
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група