Предоставяне на документи на НАП

03.11.2016, 12:29 3372 3

03.11.2016, 12:29
Публикации: 156 / 1
Здравейте,
в момента сме в данъчна ревизия, изискват ни  копия на всички първични счетоводни документи, които при нас са огромен брой документооборот. Как процедирате вие колеги, преснимате или в електронен сканиран вариант ги предоставяте?
#1 | 03.11.2016, 12:37
Публикации: 286 / 9
Здравейте,
в момента сме в данъчна ревизия, изискват ни  копия на всички първични счетоводни документи, които при нас са огромен брой документооборот. Как процедирате вие колеги, преснимате или в електронен сканиран вариант ги предоставяте?
Здравейте! И аз имам такава ревизия в момента и също в искането ми бяха написали, че искат копия на всички първични документи. Когато се чух с единия член на екипа, той отговори, че всъщност не е необходимо да се изпраща всичко. Важното беше да се предадат оборотни ведомости, главна книга и т.н. В описа за предоставяне на документи ми казаха да опиша ситуацията и че става въпрос за много на брой документи и също така че ще направим допълнителна среща във фирмата, за да разглеждат на място всичко, което поискат. После получихме второ искане, в което бяха посочени 4-5 определени доставки. И така мина всичко. Не идваха на място да разглеждат. Най-добре говорете с данъчните предварително. Успех!
#2 | 03.11.2016, 12:42
Публикации: 156 / 1
Благодаря за споделеното мнение, успех и на Вас :)
#3 | 03.11.2016, 15:06
Публикации: 65 / 2
да и аз процедирам така.
Обадете се на лицето отговорно за вашата проверка.
По принцип пускат стандартни искания.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група