Работно време

06.12.2016, 09:51 4328 8

06.12.2016, 09:51
Публикации: 8 / 0
Здравейте,
въпросът ми е свързан със следния случай. Фирмата сключва допълнително споразумение по чл. 119 със служител, за извършване на допълнителна работа по проект. В допълнителното споразумение е посочено че се допуска възнаграждение до 80 часа месечно и до 4 часа дневно. Отделно същия служител има сключен практикантски договор съгласно който работи по 4 часа на ден. Има ли според вас проблем с работното време на този служител.
#1 | 06.12.2016, 09:53
Публикации: 6679 / 661
Практикански договор - какво е това?
#2 | 06.12.2016, 09:55
Публикации: 1187 / 228
Най-напред едно уточнение, тъй като не става ясно.
1. Към момента работещия има сключен трудов договор на 8 часа?
2. Има "практикански договор"(трудов) за 4 часа, каквото и да означава това?
3. Искате да сключите допълнителен трудов договор за вътрешно съвместителство за още 4 часа?
Ако е така - много ще стане...
#3 | 06.12.2016, 10:04
Публикации: 8 / 0
Да, извинете ме. Служителят има сключен трудов договор за 8 часа. С допълнителното споразумение му се възлагат задължения по въпросния проект. Ние изготвихме длъжностна характеристика, допълнение към основната на служителя, в която описваме задълженията му. Практикантксия договор е с фирма в която въпросния служител ще има практика, тъй като е студент.
#4 | 06.12.2016, 10:28
Публикации: 8 / 0
Моите разсъждения по случая са следните: с допълнителното споразумение просто се  добавят нови задължения на служителя, които той ще върши в основното си 8 часово работно време. Часовете са сложени за да регламентират и ограничат плащането по проект.Ако служителят е недобросъвестен ще си получава възнаграждение по основния договор и допълнително ще сложи 8 часа по проект... Според мен няма да има проблем ако в отчета работника пише по 4 часа работа по проект, съответно му остават 4 часа за останалата му работа и 4 часа в които ще е на практика в другата фирма. Или греша?
#5 | 06.12.2016, 11:14
Публикации: 5497 / 371
Моите разсъждения по случая са следните: с допълнителното споразумение просто се  добавят нови задължения на служителя

Къде в ДС ще упометнете новите задължения? Не става така!
Може да допълните новите задължения в длъжностната характеристика, ако лицето е единствено на тази длъжност, разбира се
#6 | 06.12.2016, 11:36
Публикации: 8 / 0
в ДС се казва само че лицето приема да извършва дейностите на експерт, който ще следи дейностите по проект №... В длъжностната характеристика сме казали как точно ще следи. Това, което ме притеснява е, че служителят има практиканткси договор за 4 часа, а аз не знам как да броя часовете по основен ТД и ДС с този работодател- като 8 часа ли (защото работодателя е дал съгласието си лицето да върши и други неща, но не повече от 4 часа на ден) или като 8 по ТД и 4 по ДС. Ако втория вариант е правилен, то... наистина ще му дойдат множко часове
#7 | 06.12.2016, 11:38
Публикации: 5497 / 371
в ДС се казва само че лицето приема да извършва дейностите на експерт, който ще следи дейностите по проект №... В длъжностната характеристика сме казали как точно ще следи. Това, което ме притеснява е, че служителят има практиканткси договор за 4 часа, а аз не знам как да броя часовете по основен ТД и ДС с този работодател- като 8 часа ли (защото работодателя е дал съгласието си лицето да върши и други неща, но не повече от 4 часа на ден) или като 8 по ТД и 4 по ДС. Ако втория вариант е правилен, то... наистина ще му дойдат множко часове

В ТД и ДС длъжността остава ли същата?
#8 | 06.12.2016, 12:31
Публикации: 8 / 0
ами май да... Казвам май, защото все се води експерт.  По ТД е експерт НТИ, пък в ДС е експерт.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група