Възстановяване на ДДС по еврова сметка

06.12.2016, 15:39 3735 3

06.12.2016, 15:39
Публикации: 36 / 1
Здравейте,

Имам клиент, които е открил само една банкова сметка в българска банка, но тя е в евро. Предстои ни възстановяване на ДДС на тази фирма, а управителят е в чужбина за доста дълъг период и скоро не е възможно да открие тук левова сметка.
Възможно ли е възстановяването на ДДС от страна на НАП по евровата банкова сметка?

Ако посоча банковата сметка в лева на друго лице, дали би било възможно да се възстанови там сумата (пълномощно да се състави или друг вариант за решаване на проблема)
В системата на НАП за полето за възстановяване на ДДС без проверка е записано, че искат банкова сметка в лева на задълженото лице или на друго лице.

Нямам практика с такъв казус и ще съм благодарна на вашите мнения по въпроса.

#1 | 06.12.2016, 15:46
Публикации: 11956 / 2182
http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi/2016/09/01/2820669_nap_vrushta_dds_bez_proverka_na_niskoriskovi_firmi/

" Задължително условие за облекчения ред е в месечната справка-декларация да е посочена валидна банкова сметка в левове, по която сумата да бъде възстановена. "
#2 | 06.12.2016, 15:47
Публикации: 36 / 1
Благодаря Ви!

Но ако не ползваме облекчения ред, възможно ли е възстановяването по евровата сметка на дружеството?
#3 | 06.12.2016, 15:52
Публикации: 11956 / 2182
В публикацията не става дума за облекчен ред в смисъл като Ваш избор, а за облекчена процедура ,  по която НАП ще възстановяват ДДС на нискорискови фирми. Не мисля, че може да се възстановява по еврова сметка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група