Справка по чл.73

09.01.2017, 09:58 3039 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

09.01.2017, 09:58
Публикации: 131 / 4
Здравейте!ЗП- ФЛ подава ли справка по чл.73 за изплатена рента над 5000 лв.?
Благодаря!
#1 | 09.01.2017, 10:13
Публикации: 5891 / 505
Задължения за предоставяне на информация от платци на доходи
Чл. 73. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., доп. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Предприятията и самоосигуряващите се лица по смисъла на Кодекса за социално осигуряване - платци на доходи, изготвят справка по образец за изплатените през годината доходи:

Според мен - да.
#2 | 09.01.2017, 10:55
Публикации: 9302 / 1583
Марпанче, нали с код 907 са в справката точно такива - рента над 5000 на основание чл.73 ал.1 т.4 ?
#3 | 09.01.2017, 11:05
Публикации: 5891 / 505
Марпанче, нали с код 907 са в справката точно такива - рента над 5000 на основание чл.73 ал.1 т.4 ?

Дааааа.
#4 | 17.02.2017, 16:13
Публикации: 496 / 8
за изплатени суми на нотариуси кода е 306 и пишем сумата без ДДС. Само да попитам - ако нотариуса е с Ид.Булстат /не ЕГН-то му/ , а само BG е неговото ЕГН, то тогава отново ли се вкл.в справката?
#5 | 17.02.2017, 20:04
Публикации: 544 / 8
Да продължа темата с въпрос.
Има ли нещо вярно в това, че ако на едно лице е изплатена минимална сума за извършена услуга /и не са правени никакви удръжки/, то тя не се декларира в справката по чл. 73?
Колежка ми спомена, че имало някакакъв праг, под който подобни суми не се декларирали, но не ми посочи законово основание за това.
#6 | 17.02.2017, 20:17
Публикации: 9302 / 1583
Evelina64 ,

това е вярно само за определени случаи - има ги упоменати в чл.73 ал.1 т.4 - за тях се отнася, а не тотално за всичко.  :smile1:
#7 | 17.02.2017, 20:37
Публикации: 544 / 8
Благодаря, прочетох ги.
Дори и да не им  удържан данък, трябва да се декларират, така ли.
/на двама души са им дадени по стотина лв. за подреждане на книги в библиотека./


Evelina64 ,

това е вярно само за определени случаи - има ги упоменати в чл.73 ал.1 т.4 - за тях се отнася, а не тотално за всичко.  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове