Номер на трудова книжка

23.02.2017, 08:45 7108 5

23.02.2017, 08:45
Публикации: 34 / 0
Здравейте,
Имаме дневник за движение на трудовите книжки. Въпросът ми е следният: В графата - № на тр.книжка - кой номер се записва - номера с който е издадена, или серията и номера долу които имат новите трудови книжки?
Желая спорен ден на всички и благодаря предварително!
#1 | 23.02.2017, 08:59
Публикации: 1705 / 207
№ 26-540 ОТ 21.07.2007 Г. ОТНОСНО ДНЕВНИКА ЗА ИЗДАВАНЕ НА ТРУДОВИ КНИЖКИ
Съгласно цитираното приложение № 1 към чл. 1, ал. 5 НТКТС, в Дневника за издаване на трудови книжки се вписва пореден №, който се записва и в трудовата книжка;
 Някои длъжностни лица са установили добрата практика да водят освен дневник за издадените от тях трудови книжки и дневник (книга) относно движението на трудовите книжки. В дневника за движението на трудовите книжки се вписва датата на предаване на трудовата книжка от работника или служителя на работодателя при възникване, изменение и при прекратяване на трудовото правоотношение, съответно и датата на връщане на трудовата книжка на работника или служителя от работодателя след вписване на необходимите данни.
#2 | 23.02.2017, 09:25
Публикации: 34 / 0
Да, за издаване на нова трудова книжкаа е ясно. Става дума за Дневник за движение на трудовите книжки в който се описват всички трудови книжки и ако се съхраняват в  работника той я представя само при постъпване после си я взема и се подписва, че си я е получил, при промяна си я носи пак - пак се вписва пак си я взема и т.н. Та, въпросът ми е в този дневник има графа - № на трудовата книжка - там кой номер трябва да се запише - номера с който е издадена или серията и номера които имат новите трудови книжки (старите нямат такива номера) този номер се намира долу на трудовата книжка и е в червено.
#3 | 23.02.2017, 10:11
Публикации: 4393 / 734
Аз пиша номера, който е записал работодателя.
#4 | 23.02.2017, 14:50
Публикации: 261 / 41
аз пиша и двете
примерно 125 / К158654
така ми се струва по-правилно, само на старите книжки, които нямат серия и код остава номера на ТК
#5 | 23.02.2017, 15:33
Публикации: 38 / 3
Аз пиша и двата номера. Не водя дневник за движение, а на всеки в досието имам два вида бланки - първата е че, еди кой си ме упълномощава да съхранявам трудова книжка №..... в трудовото му досие, при поискване давам бланка в която описвам на коя дата съм върнала трудова книжка № .....Подписваме и аз и лицето. При нас служителите предпочитат книжките да стоят в досиетата им, за де не ги загубели. Така, че при постъпване попълват единият формуляр, а при напускане другият. Така не трябва да им се моля да ми носят трудовите книжки за да отразявам промените. По всяко време могат да си поискат трудовите книжки и да им ги дам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група