Изисквания за офис

23.03.2017, 15:08 5037 5

23.03.2017, 15:08
Публикации: 10 / 0
Здравейте,моля за вашето мнение.Открих си агенция за недвижими имоти,като регистрирах фирмата като ООД. Имам нает офис и предстои да стартирам дейността.Въпроса ми е относно изискванията за офиса,а именно: трябва ли да имам табелка с работно време ,при положение ,че в офиса почти няма да стоя, трябва ли ми схема за евакуация,пожарогасител ?Изобщо какво ми е необходимо да притежавам ,за да бъде всичко изрядно.Само да уточня ,че във фирмата съм сама/без служители/. Ако се изисква табелка ,задължително ли е да е написан адреса на управление?
Благодаря ви предварително
#1 | 23.03.2017, 16:40
Публикации: 4393 / 734
Предполагам, че трябва да ги има тези неща, ако в този офис идват клиенти.
#3 | 23.03.2017, 21:24
Публикации: 10 / 0
Предполагам, че трябва да ги има тези неща, ако в този офис идват клиенти.
Проблема е ,че почти на 90% работното време няма да се спазва.Работата на брокера е навън и по-голяма част от времето офиса ще е затворен .Де факто това работно време изобщо няма да отговаря на истината.Клиенти идват само когато има да се подготвят някакви документи и то с предварителна уговорка.Питам тук ,защото говорих с няколко човека/предимно счетоводители/ и всички твърдят различни неща. Ако примерно офиса не се декларира като разход ,пак ли има такива изисквания за евакуационни схеми,пожарогасители,табелки за работно време и др. По скоро ме притеснява факта да не ме санкционират за някоя подробност ,не защото не искам да я изпълня ,а от незнание или лоша информация.
Идея нямам къде да чета и видя какви са всички правила ,които са относими за моята дейност.
#4 | 24.03.2017, 10:04
Публикации: 4393 / 734
Разходите за офиса нямат нищо общо с изискванията към офиса.
Може да погледнете и Закона за защита на потребителите.
#5 | 24.03.2017, 20:43
Публикации: 10 / 0
Разходите за офиса нямат нищо общо с изискванията към офиса.
Може да погледнете и Закона за защита на потребителите.
Благодаря ви .Това явно ще ми бъде четивото за уикенда.:)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група