Корпоративен данък и неплащане в срок

22.03.2017, 14:13 3080 4

22.03.2017, 14:13
Публикации: 66 / 0
Здравейте, фирма има да  внася корпоративен данък за 2016 г. Срока е до 31.03.2017 г. Това, което ме притеснява е, че ГДД по чл. 92 е подадена, като в нея е посочена отстъпката от 1 % (за лица, подали ГДД по ел.път и внесли данъка си в срок), но сега се оказва, че може би данъка няма да може да бъде внесен до 31.03.2017 г. Какво ще ме посъветвате - да подавам ли нова ГДД корегираща като информацията в нея ще е същата, само дето няма да отчитам отстъпката 1 % или нищо да не правя? По принцип до колкото знам начисляват лихви за просрочени задължения, но дали в моя случай е само това, защото се хващам за следното: "Съгласно чл. 261, ал. 1 от ЗКПО данъчно задължено лице, което не подаде декларация по този Закон, не я подаде в срок, не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства, водещи до определяне на дължимия данък в по-малък размер или до неоснователно намаляване, преотстъпване или освобождаване от данък, се наказва с имуществена санкция в размер от 500 до 3000 лв. При повторно (§ 1, т. 44 от ДР на ЗКПО) нарушение по ал. 1 имуществената санкция е в размер от 1000 до 6000 лв. (чл. 261, ал. 2 от ЗКПО)." и по-конкретно това ме притеснява: "неоснователно намаляване". Моля за съвет как да процедирам. Благодаря на отзовалите се.
#1 | 22.03.2017, 16:20
Публикации: 11932 / 2174
Нищо не правете. След 31.03.2017 в задьлжение ще се появи сумата увеличена с отстьпката и системата ще започне да начислява лихви.
#2 | 22.03.2017, 16:35
Публикации: 66 / 0
Много благодаря за отговора Делфинка. Ти си чудесна. :)
#3 | 22.03.2017, 17:00
Публикации: 71 / 19
Задължението си стои в цял размер, независимо, че сте подали ГДД с отстъпката. Ако платите в срок, се преизчислява и покрива, ако не-стои си данъка без отстъпка.
Не е нужно да правите каквото и да било.
#4 | 22.03.2017, 17:08
Публикации: 66 / 0
Задължението си стои в цял размер, независимо, че сте подали ГДД с отстъпката. Ако платите в срок, се преизчислява и покрива, ако не-стои си данъка без отстъпка.
Не е нужно да правите каквото и да било.

Да, миналата година си излизаше цялото задължение без значение, че в декларацията е декларирано с отстъпка и след като се извършеше плащането, тогава се закриваше цялото задължение, но сега ми излиза задължение след направената отстъпка, т.е. такова каквото съм го декларирала  и затова се замислих какво да правя.
Иначе благодаря и на Вас за включването.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група