Самоосигуряване

19.04.2017, 11:47 1806 2

19.04.2017, 11:47
Публикации: 1 / 0
Здравейте,казуса ми е следния.Съпруга ми работи към чужда компания на кораб и за да му текат осигуровки тук в БГ с негов приятел който има фирма са се разбрали да го водят там на работа ,за да бъде осигурен, като си поема осигуровките, но тъй като поема и тези които за за сметка на работодателя , му излиза скъпичко-/в/у 570, според длъжността на която го водят/ .Каква е процедурата ако му прекратят там осигуряването и мине като самоосигуряващо се лице?
#1 | 19.04.2017, 11:51
Публикации: 540 / 74
Трябва да има основание, за да се самоосигурява - да си регистрира фирма, да се регистрира като лице упражняващо свободна професия, като ЕТ, ЗП и т.н.
Тогава ще се осигурява върху 460.00 лв. като осигуровките, които трябва да плаща са 143.98 лв. на месец.
#2 | 19.04.2017, 11:53
Публикации: 11932 / 2174
Здравейте,казуса ми е следния.Съпруга ми работи към чужда компания на кораб и за да му текат осигуровки тук в БГ с негов приятел който има фирма са се разбрали да го водят там на работа ,за да бъде осигурен,

Правилно ли Ви разбирам, че докато мъжът Ви е в чужбина се води на работа тука и един вид едновременно работи и в страната и навън ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група