Проверка за възстановяване на ДДС

13.05.2017, 19:00 8240 6

13.05.2017, 19:00
Публикации: 152 / 5
Здравейте!Имам проверка за възстановяване на ДДС.Искат Декларация за задължения към доставчици и трети лица към момента .Фирмата няма други задължения освен за финансов лизинг.Трябва ли да се посочват задълженията по главницата и лихвите поотделно?Благодаря!
#1 | 13.05.2017, 20:13
Публикации: 11934 / 2174
Здравейте!Имам проверка за възстановяване на ДДС.Искат Декларация за задължения към доставчици и трети лица към момента .

Това е, което Ви искат.Не мисля, че е необходимо такова прецизиране по отношение на главница и лихва.
#2 | 13.05.2017, 20:15
Публикации: 152 / 5
Благодаря!
#3 | 13.05.2017, 22:10
Публикации: 152 / 5
А нужно ли е да се описват задълженията по финансов лизинг с декларацията за задължения,която изискват от НАП?Питам,защото получих съвет да не го правя. :blink:
#4 | 14.05.2017, 08:56
Публикации: 147 / 41
Здравейте,

Аз Ви препоръчвам да подходите консервативно към справката. С други думи да опишете само това, което ви искат от НАП. Доколкото съм запознат с формите от Вас се иска да попълните "ликвидни и изискуеми задължения". Ако е така - то задължението Ви по финансовия лизинг не следва да се описва, доколкото той не е "изискуем". Да Вие дължите тази сума, но разпределена във времето и с точно определени суми и падежи. Те стават изискуеми на датата на падежа, а не към датата на попълване на справката.

Декларацията, която следва да попълните ще даде информация на НАП към момента на кого дължите пари. Това са или просрочени задължения или задължения, които са Ви официално поискани от кредиторите. Ако някой от тези кредитори дължи суми на НАП, то е много вероятно да ги удържат от сумата на ДДС за възстановяване.

Дано съм успял да Ви помогна.

Приятна почивка.
#5 | 14.05.2017, 09:37
Публикации: 152 / 5
Благодаря за отговора!За изискуемите задължения го разбрах,но се чудя какво да правя,защото ми искат "Декларация за задължения към доставчици и трети лица",не е упоменато "изискуеми задължения"
#6 | 14.05.2017, 17:26
Публикации: 147 / 41
Здравейте,

Прилагам формата, която ползват НАП при проверки и ревизии. Ако не са Ви изпратили подобна - попитайте ги какво точно искат да декларирате. Попълването на подобни документи може да води до отговорност по НК - затова подходете максимално внимателно.

Приятна почивка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група