Фактура за застрахователно събитие при транспорт

28.07.2017, 12:15 2533 2

28.07.2017, 12:15
Публикации: 149 / 36
Здравейте колеги,

имам едно питане :)
Наша фирма продава стоки, като стоките се разнасят от куриерска фирма.
Пратката е била застрахована. Настъпва събитие и куриерската фирма уврежда пратката.
На база на това че е била застраховка са ни пратили да попълним искане за обещетение към техния застраховател, тъй като те застраховат, не ние.
И искам от нас фактура.
Аз към куриера издавам фактура с ДДС, тъй като реално приемам че все едно продавам на тях тази стока. За закупуване и ползвам данъчен кредит и с това приключвам случая? Или бъркам?
Или въобще не издавам фактура, очаквам да си получа обещетението, което да заведа като друг приход, но тогава на каква база да ползвам данъчен кредит, не би трябвало да ползвам данъчен кредит, не, първия вариант е май по-логичен? :)
#1 | 31.07.2017, 12:50
Публикации: 6403 / 1129
Вие издавате фактура на куриерите за увредената стока и после какво става с нея? Тя е тяхна собственост и те си я бракуват, а Вие получавате обезщетение от застраховател за стока, която вече не е Ваша? :hmmm:
#2 | 01.08.2017, 12:47
Публикации: 149 / 36
И аз съм не по-малко объркан от това което съм написал и си мисля :D
Няма да им издавам фактура, не желаят, т.е аз ще получа сума като обещетение, което за мен се явява приход, което води до логичното сторниране на бележката, тъй като тези пари за тази доставка не са събрани.
Сега водя борбата да си получа касовия бон, тъй като спедитора го държи :D или не знае къде е :)
И явно остава за мен честта да бракувам стоката, добре че говорим за малка сума :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група