Плащане с квитанция намесечна такса към етажна собственост

11.09.2017, 16:00 2292 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.09.2017, 16:00
Публикации: 38 / 0
Здравейте, искам да се консултирам за следното:
Имаме договор за наем на апартамент, който ползваме за офис на фирмата.Наемодател е физическо лице на което издаваме сметка за платени суми, декларация по чл.55 си подаваме за всяко тримесечие.Този месец ми носят на куп от началото на годината, издадени и платени квитанции към каса на етажна собственост /разходи за консумативи - осветление, чистачка/.
Прочетох договора, там има включена точка за заплащане на консумативи ел.енергия, вода , ТЕЦ и други.Трябва ли да се издава сметка за изплатени суми и за тези суми, дължими към етажната собственост, респективно да се удържа данък 10 %?   
#1 | 11.09.2017, 16:04
Публикации: 10210 / 1765
ЗДДФЛ
чл.38
........
(12) (Нова - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) С окончателен данък се облагат доходите от наем или друго възмездно предоставяне на имущество в режим на етажна собственост с форма на управление общо събрание на собствениците, начислени/изплатени от предприятия и самоосигуряващи се лица

Доходът от наем за имущество в режим на етажна собственост се облага с окончателен данък по реда на чл.38 .
#2 | 11.09.2017, 20:08
Публикации: 6365 / 1054
Плащането на консумативите не е доход от наем за етажната собственост.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група