Застраховка "здравна грижа"

16.11.2017, 19:21 4538 4

16.11.2017, 19:21
Публикации: 59 / 0
Здравейте! Има ли някой от вас, който да е запознат с въпросната застраховка и нейното данъчно третиране. Не мога да реша по никакъв начин кой е правилния начин за това. Застраховката се получава от всички лица във фирмата, вкл. и управителя по ДУК.
Предварително благодаря на включилите се!
#1 | 17.11.2017, 14:14
Публикации: 2 / 0
Според мен са социални разходи, 10% данък в гдд
#2 | 17.11.2017, 21:37
Публикации: 59 / 0
Клоня към същото третиране, но има някаква несигурност в мен. За това моля ако има други колеги, които биха се ангажирали с някакво мнение да го направят  :wink1:
#3 | 29.11.2017, 09:23
Публикации: 1 / 0
"Социалните разходи за вноски за допълнително доброволно осигуряване, за доброволно здравно осигуряване и за застраховки „Живот", в размер до 60 лева на месец на работник/служител, са признават като разход за данъчни цели по ЗКПО. Върху тях не се плаща данък върху доходите.

За да се ползва данъчното облекчение, допълнителното осигуряване, респ. застраховане, трябва да е достъпно за всички работници/служители. Наред с това работодателят не трябва да има подлежащи на принудително изпълнение публични задължения."

Според този текст не мислите ли, че не трябва да се плаща 10 % данък?
#4 | 14.12.2017, 14:11
Публикации: 14 / 0
Аз имам също питане в тази насока, но за допълнитено здравно осигуряване от раотодателя. Мпитане е ако различните служители имат различни условия на допълнитено здравно осигуряване с различни месечни суми (в рамките на признатите 60лв.), тогава изпълнени ли са условията за третиране като необлагаеми социални разходи?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група