Прекратяване при пенсиониране

23.07.2020, 15:47 2041 6

23.07.2020, 15:47
Публикации: 247 / 41
Служител е навършил възраст за пенсиониране и ще подава документи към НОИ. Желае да му издам уп 2 и 3. Необходимо ли е да прекратим трудовото му правоотношение, за да му издам тези удостоверения? Има ли значение на какво основание?
#1 | 23.07.2020, 15:55
Публикации: 37 / 8
Не.
#2 | 23.07.2020, 15:59
Публикации: 6679 / 661
На мен ми отказаха издаване на УП-3 за категория труд, защото не е приключена трудовата книжка на лицето. НОИ си поиска УП-то с писмо.
#3 | 23.07.2020, 16:22
Публикации: 352 / 19
На мен ми отказаха издаване на УП-3 за категория труд, защото не е приключена трудовата книжка на лицето. НОИ си поиска УП-то с писмо.

Ако е издадено удостоверение УП-2 за същия период от УП-3 май няма особен смисъл, че даже и удостоверения период в двете удостоверения ще се разминава с един ден- та...
#4 | 23.07.2020, 16:23
Публикации: 1302 / 183
На мен ми отказаха издаване на УП-3 за категория труд, защото не е приключена трудовата книжка на лицето. НОИ си поиска УП-то с писмо.

Странно...
Точно тези за категория обикновено им ги правя така, че да ги подадат заедно с документите си, независимо, че продължават да работят и ТК не са приключени.
Но се е случвало от НОИ да ми звънят по телефона с молба да издам и да го изпратя.
Между другото, много им се чудя на НОИ при такива случаи... защо все още се формализират за УП-та като виждат и кода на професията, и кода на дейността на фирмата, че и вида на осигуряването, ама а` де`...
#5 | 23.07.2020, 16:42
Публикации: 6679 / 661
Странно...
Точно тези за категория обикновено им ги правя така, че да ги подадат заедно с документите си, независимо, че продължават да работят и ТК не са приключени.
Но се е случвало от НОИ да ми звънят по телефона с молба да издам и да го изпратя.
Между другото, много им се чудя на НОИ при такива случаи... защо все още се формализират за УП-та като виждат и кода на професията, и кода на дейността на фирмата, че и вида на осигуряването, ама а` де`...

Ами да си уплътнят 4 месеца смятане
#6 | 23.07.2020, 17:14
Публикации: 352 / 19
Ами да си уплътнят 4 месеца смятане

Как 4 месеца смятане? До месец след подаване на документите трябва да са излязли с разпореждане за отпускане на пенсия в минимален размер или отказ за отпускане.
Не им е лесно и на тях! Ако ежедневно им разпределят по 5 преписки скачат от радост. Обикновено са в пъти повече.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група