Нужда от помощ с отговори

21.11.2017, 13:01 1851 1

21.11.2017, 13:01
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Предстои ми защита на дипломна работа на тема Счетоводни аспекти на амортизацията". След като получих своята рецензия, срещам трудности при намирането на конкретните отговори. Бих искала да Ви помоля за помощ и някакви насоки в тяхното търсене? Поставените ми въпроси са следните:
1. Да се онагледи с примери проявлението на функциите на амортизацията - юридическа, икономическа, финансова  и фискална.
2. Кои са критериите за избор на функционалния метод за амортизиране на даден актив (метод на натовареността)?
3. Какви нормативни възможности и  насоки съществуват за усъвършенстване на амортизациите?
#1 | 27.11.2017, 11:56
Публикации: 81 / 6
Здравейте!
Предстои ми защита на дипломна работа на тема Счетоводни аспекти на амортизацията". След като получих своята рецензия, срещам трудности при намирането на конкретните отговори. Бих искала да Ви помоля за помощ и някакви насоки в тяхното търсене? Поставените ми въпроси са следните:
1. Да се онагледи с примери проявлението на функциите на амортизацията - юридическа - подробно в кои нормативни актове се разглеждат темите за амортизацията, икономическа, финансова тези двете точки са ми еднакви - бих разгледала влиянието на методите на амортизация върху счетоводния финансов резултат - линеен и нелинейни методи   и фискална - може би тук трябва да се наблегне на разпоредбите по отношение на амортизациите в ЗКПО.
2. Кои са критериите за избор на функционалния метод за амортизиране на даден актив (метод на натовареността)? - може да зависи от вида на актива и участието му в дейността; евентуално може да е продиктувано от желанието да повлияем върху счетоводния ФР; може да има връзка и с евентуални бъдещи инвестиционни намерения; влияние върху общия обем на разходите; влияние върху цените на стоки / продукти
3. Какви нормативни възможности и  насоки съществуват за усъвършенстване на амортизациите? - виждам го във връзка с горните две точки
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група