Служебна бележка болничен

04.12.2017, 18:47 6234 4

04.12.2017, 18:47
Публикации: 11 / 0
Здравейте!
Искам да попитам задължен ли е "Личен състав"да издава   на служител който е в болнични,"служебна бележка" колко дни е ползвал болнични в последните 3 години,за да му бъде издаден болничен лист.Защото от болницата му отказват да издаде болничния в противен случай.А това изискване е само от Бургаските болници,не желая да отказвам на болните,но мисля ,че това е излишно.
Благодаря.
#1 | 04.12.2017, 18:55
Публикации: 580 / 14
Бургаските болници го изискват, аз лично съм издавала. За нас може да е излишно, но за тях - не. Така че за да не правите проблем на човека, издайте служебната бележка.
Здравейте!
Искам да попитам задължен ли е "Личен състав"да издава   на служител който е в болнични,"служебна бележка" колко дни е ползвал болнични в последните 3 години,за да му бъде издаден болничен лист.Защото от болницата му отказват да издаде болничния в противен случай.А това изискване е само от Бургаските болници,не желая да отказвам на болните,но мисля ,че това е излишно.
Благодаря.
#2 | 04.12.2017, 19:23
Публикации: 11934 / 2174
Здравейте!
Искам да попитам задължен ли е "Личен състав"да издава   на служител който е в болнични,"служебна бележка" колко дни е ползвал болнични в последните 3 години,

Замислих се как ли би издал Личен състав такава бележка / нека приемем, че е задължен / , ако същият работник е бил при повече от един работодател през последните три години ? Може би ще го пращат при всеки за бележка ?
#3 | 04.12.2017, 19:24
Публикации: 4368 / 719
Не ми се е случвало, а и не съм чувал за такова нещо. Още повече, че е съвсем възможно да има болнични, за които работодателят не знае.
#4 | 05.12.2017, 08:53
Публикации: 314 / 38
Издавала съм преди време за София.
В случая служителят беше от доста години във фирмата
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група