Кое приложение?

11.03.2012, 18:57 5986 4

11.03.2012, 18:57
Публикации: 8 / 0
Здравейте на всички които и в неделя вечер се забавляват с данъчни декларации.Имам следният казус физическо лице - пенсионер , което НЕ се е регистрирало като ЗП , САМО се е очертало и е получило субсидия в 2011г. касаеща 2010г. кое приложение трябва да попълни за да декларира тези пари и трябва ли да има осигуровки - на база какво да ги изчисля и съответно ще има ли и данък?
#1 | 11.03.2012, 19:13
МамаБожка
не може да се отговори еднозначно на въпроса... или са в прил. 3 или са в прил.6... може би по някое време ще има по-ясно становище от напърите
#2 | 11.03.2012, 20:42
Публикации: 296 / 52
Попълва се приложение 3, Таблица 2.Признават се 40 % НПР, върху остатъка се плаща данък.
Колкото до осигуровките, било е необходимо да се внасят ЗОВ вноски, но сега ... със задна дата не знам дали е възможно- да каже Таня - ЛС, тя е по-веща в тая област.Но мисля, че се дължат 8 % ЗОВ върху 240,00 лв и се прави изравняване на тия осигуровки.
#3 | 12.03.2012, 06:30
Публикации: 8 / 0
Добро утро на всички! Не съм съгласна много с Елизабет защото дефакто лицето не е регистрирано ЗП той си очертава площите само и си произвежда зърно! На какво основание да му се удържат и внасят осигуровки здравни като той не е ЗП?
#4 | 12.03.2012, 07:58
Публикации: 3145 / 253
Добро утро на всички! Не съм съгласна много с Елизабет защото дефакто лицето не е регистрирано ЗП той си очертава площите само и си произвежда зърно! На какво основание да му се удържат и внасят осигуровки здравни като той не е ЗП?

Добро утро. На каквото основание получава субсидия ;) задължен е да плаща здравни осигуровки.
А безработните, които получават доходи от наем, според Вас, на какво основание са задължени да си внасят здравните осигуровки върху наема?
В Закона за здравното осигуряване липсва подобна разпоредба, която да дава възможност за изключване на пенсионерите от кръга на задължително осигурените лица при получаване на субсидии, те  се осигуряват върху месечен осигурителен доход, който не може да бъде по-малък от минималния размер на осигурителния доход за земеделските производители , като самоосигуряващи се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Ежемесечните авансови здравноосигурителни вноски, са в размер на 8 на сто върху 240лв
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група