Признава ли се новоизвадена трудова книжка

04.01.2018, 20:53 3773 4

04.01.2018, 20:53
Публикации: 20 / 0
Здравейте, знам че трудов стаж се доказва със трудовата книжка. И когато тя се запълни се продължава в друга. Въпросът ми е ще ми се признае ли досегашният трудов стаж, ако на следващата работа занеса чисто нова трудова книжка без нищо в нея?
Старата ще си я запазя, разбира се. Причината е че няколко години съм работил обща работа за да се издържам докато уча. Също имам и пропуски в трудовия стаж. По никакъв начин не ме е срам от това, но явно ейчарките си мислят, че всеки кандидат за елементарните им джуниърски позиции трябва да е завършил елитен европейски университет. Да е направил 5 години по специалността или стажувал в фирма с "респектиращо" име, познато в целия свят. В резултат на това много трудно достигам до интервю, какво остава за оферта за работа
#1 | 04.01.2018, 21:07
Публикации: 1705 / 207
Показвате старата си трудова книжка и ако е свършила Ви се издава продължение.Не може да давате нова трудова книжка.Има Наредба за трудовата книжка и трудовия стаж.  :wink1:
https://www.lex.bg/laws/ldoc/-551236607
#2 | 05.01.2018, 11:16
Публикации: 20 / 0
Благодаря ви, разбрах
#3 | 09.01.2018, 22:25
Публикации: 53 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Ако няма страници в старата за писане, се издава нова за сметка на работодателя.

Ако толкова желаете да си я пазите-преснимайте и дайте копие на новата работа-все пак правото на болничен и отпуск са свъразни с наличието на представен трудов стаж-документално.
Също така, ако  започвате работа по една и съща или сходна длъжност и имате години /1 и повече/,прослужено време по тази длъжност, ще ви се начислява професионален опит или до скоро известният "клас"
Относно Ейч Ар-ите/ТРЗ, не мисля, че някой го интеренсува какво сте работили преди това.
Никой няма право да разгласява Ваши лични данни , да Ви рови по досието, да вади и показва трудовата Ви книжка без Ваше съгласие, и т.н.
Най малкото не е длъжностно допустимо за човек регистратор-обработващ  лични данни и не е етично./Всеки уважаващ себе си счетоводител /Ейч Ар/ТРЗ, го знае./

#4 | 09.01.2018, 22:37
Публикации: 4400 / 737
За сметка на работодателя е първата книжка, за продължението й не се казва нищо в наредбата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група